Son Dakika

“Diktatör” mü arıyorsunuz?

CHP’de mevcut Merkez Yönetim Kurulu ile toplantı gerçekleştirildi. ‘Olağanüstü kurultay’ tartışmalarının kısmen püskürtüldüğü CHP’de genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu da “manifesto” gibi bir konuşma yaptı.

“Diktatör” mü arıyorsunuz?

Farklı seslere tahammül edemeyen Kılıçdaroğlu’nun ‘tehditkâr’ üslubu tartışılıyor.

TOPLUMDAN UZAK

Kılıçdaroğlu’nun parti yönetimine dönerek, “Kurultay için imza verenleri hasım gibi görmüyoruz. Samimi olarak imza veren partililere söyleyecek hiçbir şey yok. İyi niyetle imza verenlerin taleplerini önemsiyoruz. Ancak bu aşamadan sonra partiyi zafiyete düşürecek adıma asla izin vermeyeceğiz. Herkes işine bakacak. Israr edenlerle ilgili de disiplin süreci çalıştırılacak” ifadeleri, ‘diktatör’ yakıştırması doğurdu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ordu’daki sel felaketi ile ilgili paylaşımında toplumun acılarıyla dalga geçti. Kaftancıoğlu, sel sularının yıktığı iki köprü fotoğrafı kullanarak, altına “Ama yol yapıyorlar, hem de duble” notu düşerek, AK Parti seçmenlerini küçümsedi. İstanbul İl Başkanı geçmişte de CHP-HDP’nin terör ortaklığıyla ilgili skandal bir mesaj yayınlayarak, “CHP ile HDP aynı yola girdi diye eleştiren gerzekler, yol doğru yol, ona bak sen” demişti. Öte yandan CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergun’un şehit Jandarma Astsubay Mustafa Kozak’ın cenazesinde sakalaşıp gülüşmeleri, CHP’nin hiçbir zaman toplumun dertleriyle dertlenmediklerini göstermişti.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.