Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Dil yangınıdır yalan!

Dil yangınıdır yalan!

Kişinin özel hayatıyla birlikte aileyi dinamitleyen ve devleti bir anda uçurumun kenarına sürükleyen amansız bir felaketin ana unsurudur…

Yakıcılığı ve yıkıcılığıyla karşısında hiçbir şeyin duramadığı bu felaket, iliştiği her şeyi ve herkesi kör kuyulara hapsederken en başta mabedimiz olan evlerimizi yıkıyor, işyerlerini ifsat ediyor, okulları işlevsiz hale getiriyor…

Hepsinden daha acısı, bir milletin veyahut bir ülkenin bekâsının yegâne koruyucusu ve kollayıcısı konumundaki orduların bile karşısından duramadığı bir şeytani silaha dönüşebiliyor.

“Mü’min her hataya düşebilir, ama hainlik yapamaz ve yalan söyleyemez.” (Bezera)

Günümüzün teknolojik açıdan en gelişmiş savaş uçakları, füzeleri ve biyolojik silahlarının bile karşısında aciz kaldığı yalanla mücadeleyi kazanmanın bir tek yolu var. O da yalanın yol açtığı felaketlere ve yıkımlara inat, fert fert herkesin iyi bir Müslüman olmaya çalışmasından ve kendisine bahşedilen her yeni günü, bu yolda kendisine sunulmuş bir fırsat olarak görmesinden geçiyor.

Aksi halde zamanın tik takları arasında önemsenmeyen bir küçük yalan, gün gelip bir toplumun yüreğinde atom bombasına dönüştüğünde geriye dönüşü imkânsız bir sonu hazırlayabiliyor. Çünkü her şeyi yakıp yıkan bir dil yangınıdır yalan!..