Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Dışişleri Bakanlığı’ndan İngiltere’nin Akın İpek kararına tepki

Dışişleri Bakanlığı’ndan İngiltere’nin Akın İpek kararına tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, İngiltere’nin, FETÖ Çatı Davası sanığı Akın İpek’in iadesi için Türkiye’nin yaptığı başvuruyu reddetmesine ilişkin soruya yanıt verdi.

Hamdi Akın İpek, Ali Çelik, Talip Büyük ve Mustafa Yeşil’in İngiltere’den Türkiye’ye iadelerine ilişkin dünLondra, Westminster Kaza Mahkemesinde görülen duruşmada, sanıklar hakkındaki iade talebinin mahkeme tarafından reddedildiğini belirten Sözcü Aksoy, “Mahkemenin, iade taleplerimizin reddine ilişkin gerekçeleri dayanaktan yoksundur.” dedi.

“BİR AN ÖNCE İADE EDİLMELİLER”

251 vatan evladının şehit olduğu ve binlerce kişinin yaralandığı 15 Temmuz hain işgal girişimini gerçekleştiren FETÖ’nün önde gelen mensupları arasında yer alan bu isimlerin bir anca önce iade edilmesi gerektiğini belirten Aksoy, “Bu yöndeki gayretlerimizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Kararın kabul edilemez olduğu ve bundan duyduğumuz derin hayalkırıklığı görüşülen İngiliz makamlarına kuvvetli bir şekilde vurgulanmıştır.” ifadelerini kullandı.