Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Dışişlerinden Yunanistan’ın göçmen açıklamasına tepki: Önce kendi “barbarlığından” kurtulsunlar!

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'ın yaptığı açıklamaya tepki göstererek,"Yunan Devleti önce kendi 'barbarlığından' kurtulmalıdır. Bunun için de sığınmacılara işkence ve kötü muamele yapmamalı ve geri itmemelidir" dedi.

Dışişlerinden Yunanistan’ın göçmen açıklamasına tepki: Önce kendi “barbarlığından” kurtulsunlar!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Sınırda, tüm dünyanın gözü önünde masum insanlara her türlü vicdansızlığı yapanların Türkiye’ye “barbar” demesi utanç vericidir.” açıklamasında bulundu.

Hami Aksoy, Yunan Dışişleri Bakanı Dendias’ın açıklamalarına yanıt verdi.

KAMUOYUNU YANILTIYOR

Aksoy açıklamasında, Türkiye’ye karşı diyalog yerine gerginlik politikasını tercih Yunanistan’ın gerçekleri iç politika saikleriyle manipüle ederek kamuoyunu yanılttığına dikkat çekti.

Aksoy ayrıca “Düşmanımın düşmanı dostumdur” zihniyetiyle hareket eden Yunanistan liderliğini akıl ve izana davet ettiklerini söyledi.

UTANÇ VERİCİ!

Aksoy açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:

“Yunanistan’ın sığınmacıların temel hak ve özgürlüklerini ve özellikle yaşam haklarını açıkça ihlal ettiği uluslararası insan hakları kuruluşlarının raporlarında yer almaktadır. Sınırda, tüm dünyanın gözü önünde masum insanlara her türlü vicdansızlığı yapanların Türkiye’ye “barbar” demesi utanç vericidir.

“ÖNCE KENDİ BARBARLIĞINDAN KURTULMALI”

Yunan Devleti önce kendi “barbarlığından” kurtulmalıdır. Bunun için de sığınmacıların haklarına saygı göstermeli, onlara işkence ve kötü muamele yapmamalı ve geri itmemelidir.

Ayrıca sözde medeniyetin beşiği olduğunu iddia edenlerin kendi dilinden ve dininden olmayanlara da saygı göstermesi gerekir.”