Son Dakika

Diyarbakır'da 23 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır'ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerine bağlı 23 mahallede kırsalında bölücü terör örgütü PKK2ya yönelik düzenlenecek operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Diyarbakır'da 23 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Suriye'nin kuzeyindeki Münbiç ve Fırat'ın doğusundaki terör örgütü YPG/PKK hedeflerine yönelik operasyon hazırlığı içerisinde olan kahraman Mehmetçik, yurt içinde de terörle mücadele operasyonlarına devam ediyor. Diyarbakırın Lice, Hazro ve Kocaköy kırsalındaki 23 mahallede terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada; Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde dağlık ve ormanlık alanlarda faaliyet gösteren, aralarında PKK'nın üst düzey yöneticilerinin de bulunduğu teröristlerin etkisiz hale getirilmesi, teröristlerin sığınak, barınak ve silah depolarının imha edilmesi için operasyon düzenleneceği bildirildi.

23 MAHALLEDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 

Operasyon icra edilecek bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, sivillerin zarar görmemesi amacıyla Lice'nin Serince, Kayacık, Uçarı, Ziyaret, Esenler, Ortaç, Yalaza, Çavundur, Dolunay, Bağlan, Kabakaya, Kutlu ve Oyuklu, Kocaköy'ün Boyunlu, Hazro'nun Gözebaşı, Sarıerik, Meşebağları, Kavaklıboğaz, Kırmataş, Terdöken, Çitlibahçe, Dadaş ve Ormankaya köyleri ile bağlı bazı mezralarında saat 06.00'dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma uygulanacağı ifade edilen açıklamada, yasağa uyulmasının vatandaşların can ve mal güvenliği açısından önem taşıdığı kaydedildi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.