Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Diyarbakır’da terör operasyonu: 15 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Diyarbakır’da terör operasyonu: 15 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Sınır ötesinde gerçekleştirilen başarılı operasyonlarla terör örgütleri YPG/PYD/PKK ve DAEŞ’e ağır darbe vuran güvenlik güçleri, yurt içinde de terörle mücadele operasyonlarını başarılı bir şekilde sürdürüyor. Diyarbakır’da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyon nedeniyle 15 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Hani ve Lice ilçesinin dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK’lı teröristler ve iş birlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, sığınak, barınak, depo alanları, uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

15 KÖYDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 

​Operasyon bölgesinde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi için Hani’nin Kaledibi, Akçayurt, Topçular, Yukarı Turalı, Kalaba, Uzunlar, Serenköy köyleri ile Başaklı, Güzelce, Taşburun, Karapilyari, Mezartarlası, Sıraevler, Horsel, Çay, Damlatepe, Uysal, A.Turalı, Gürbulak mezraları, Lice’nin Şenlik, Birlik, Abalı, Erginköy, Tuzlaköy, Çeper, Daralan ve Duruköy köyleri ile Elmadere, Ağılçık, Akçapınar, Ayaz, Şakan, Boyluca, Dahlık, Alikahya, Hacımusabey ve Kutlamış mezralarında 2 Aralık 2018 Pazar günü saat 06.00’dan itibaren ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı getirildi.