Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Doğal gaz arama çalışmaları sonuç verdi | Doğal gaz yatağı bulundu

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı tarafından Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde yürütülen doğal gaz arama çalışmaları sonuç verdi. Bölgede zengin bir doğal gaz yatağı bulundu.

Doğal gaz arama çalışmaları sonuç verdi | Doğal gaz yatağı bulundu

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) tarafından bir süredir Kazak Gölü Mesire Alanı’nda doğal gaz arama çalışmaları devam ediyor. Yaklaşık 2 ay gibi bir süredir yürütülen arama çalışmalarının sonucunda bölgede zengin bir doğal gaz rezervinin bulunduğu açıklandı. Bulunan rezervin önümüzdeki günlerde kullanılması bekleniyor.

İKİNCİ DOĞAL GAZ REZERVİ BULUNMUŞTU

Şirket 2019’un ilk çeyreğinde de bölgede yaptığı çalışmalar kapsamında Karaağaç Mahallesi tarafında bir doğal gaz rezervine daha rastlamıştı. Oradaki çalışmalarının ardından ilçenin belli noktalarında çalışmaları yoğunlaştıran TPAO, Kazak Gölü Mesire Alanı’nın yaklaşık 300 metre uzağında yeni bir rezerve rastladı.

Yorumlar (2 Yorum)

  • Avatar

    ilkgun salih

    peki iyi guzel diger petrol guneydogu anadoluda ki o nerde bulundu yani nerden cikiyor.onunla da ilgili haber bekliyoruz

  • Avatar

    ilkgun salh

    sivillerde vurulsun orda kim varsa urulsun askerimize birsey olmasin.bunun icinde nokta atistan vaz gecmek lazim.atis serbest olmali

Yorumları Gör (2 Yorum)