Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Doğu Anadolu Bölgesi için buzlanma ve çığ uyarısı

Doğu Anadolu Bölgesi için buzlanma ve çığ uyarısı

Meteoroloji 14.Bölge Müdürlüğünden bildirilen tahminlere göre, Doğu Anadolu Bölgesi genelinde hava az bulutlu geçecek, sabah ve gece saatlerinde ise buzlanma ve don olayı, yer yer sis ve pus görülecek.

Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin beklenmediği bölgede, rüzgar kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette esecek.

Gece gerçekleşen en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Muş’ta 14, Van’da 5, Bitlis’te 16 ve Hakkari’de 12 derece ölçüldü.

Günün beklenen en yüksek sıcaklığı Van’da 1, Hakkari’de 0, sıfırın altında olmak üzere Bitlis’te 2 ve Muş’ta 3 derece olacak.

Van Gölü’nde havanın parçalı bulutlu, rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu, zamanla kuzeybatıdan 2-4 kuvvetinde esmesi öngörülüyor.

Bölge genelinde buzlanma ve yüksek kesimlerde çığ beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.