Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Doğu, baharda yeniden beyaz rahmetle buluştu

Doğu, baharda yeniden beyaz rahmetle buluştu

Yurt genelinde hava sıcaklıkları yavaş yavaş yükselirken Doğu illeri yeniden beyaz rahmetle buluştu.

Kars’ta gece saatlerinden itibaren kar yağışı ve tipi, zaman zaman sürücülere zor anlar yaşattı, yayalar ise yürümekte güçlük çekti.

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü ile Kars Belediyesi ekipleri, yol, kaldırım ve caddelerde kar küreme çalışması yaptı.

Kent sakinlerinden Burhan Can, kar yağışının martta da etkili olduğunu belirterek, ‘Bizim burada daha kış mevsimi bitmemiş, daha epey bir zamanı var. Normalde geçen sene bu kadar kar yoktu ama bu sene devam ediyor, hava soğuk.’ dedi.

Gıyas Altınyürek ise kar yağışının güzel olduğunu dile getirerek, ‘Bu kar yağmazsa yaz gelmez. Bu mevsimde kar yağması Kars için normal.’ ifadesini kullandı.

Sarıkamış ilçesinde de kar yağışı etkili oldu. Gece saatlerinde başlayan yağışın ardından kar kalınlığı yaklaşık 10 santimetreye ulaştı.

Belediye ekipleri ilçede kar küreme çalışması yaptı. Bazı vatandaşlar da ev ve iş yerlerinin önünde biriken karları temizledi.

ARDAHAN

Ardahan’da da gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Sabah iş yerlerine giden vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kent halkı, ev ve iş yerlerinin önleri ile araçlarının üzerinde biriken karları temizledi.

Kenttin yüksek kesimlerinde etkili olan kar, buzlanmaya yol açtı. Karayolları ekipleri, buzlanmaya karşı sürücüleri uyardı.