Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Doğuda seçmenin AK Parti’ye ilgisi artıyor’

'Doğuda seçmenin AK Parti'ye ilgisi artıyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, doğu ve güneydoğu illerinde son dönemde partilerine olan ilginin giderek arttığını belirterek, “7 Haziran seçimleri ile 1 Kasım’a giden yol arasında büyük fark var” dedi.

Demiröz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bitlis Milletvekili adayı olduğunu, dolayısıyla seçim çalışmalarını ağırlıklı olarak Doğu Anadolu illerinde sürdürdüğünü söyledi.

“Vatandaşlarımıza kendimizi, Türkiye’nin geleceğini, tek başına iktidarda neler yapılabileceğini anlatmaya çalışıyoruz, çok da ilgi var” ifadesini kullanan Demiröz, şöyle konuştu:

“7 Haziran’da da ben seçim yaşadım, seçim kazandım ama 7 Haziran seçimleriyle 1 Kasım’a giden yol arasında büyük fark var. Bitlis’te, Muş’ta, Erzurum’da göreceksiniz. Biz Bitlis’te inşallah, 2 milletvekilini kazanacağız, 3 milletvekilimiz var 2’sini büyük ihtimalle kazanacağız. Muş’ta da gün boyunca gezdim, vatandaşların eğilimini gördük, artık vatandaş da istikrar istiyor. Çünkü ekonomide hakikaten tezgahlar, vatandaşlar sıkıntıda. Bir resesyon var ve ertelenmiş bir tüketim talebi var. 1 Kasım’dan sonra, demokrasi bayramı olduktan sonra inşallah bunlar da işlerimiz de yoluna girecek.”

Etiketler