Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Doğu’da sıcaklık eksi 20 dereceye kadar düştü

Doğu'da sıcaklık eksi 20 dereceye kadar düştü

Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı, sıfırın altında 20 dereceyle Ağrı’da kaydedildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Doğu Anadolu Bölgesi’nde bugün havanın az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile yer yer sis ve puslanma bekleniyor.

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 20 dereceyle Ağrı’da ölçüldü. Hava sıcaklıkları, dün gece, sıfırın altında olmak üzere Kars’ta 16, Erzurum’da 13, Ardahan’da 12, Erzincan’da 11, Iğdır’da 6, Tunceli’de 5 dereceye kadar düştü.

Bölgede, günün en yüksek hava sıcaklıklarının Tunceli’de 10, Erzincan’da 5, Iğdır’da 3, sıfırın altında olmak üzere Erzurum’da 2, Kars’ta 4, Ardahan’da 5, Ağrı’da 6 derece olması bekleniyor.

Kent merkezlerindeki kar kalınlıkları Ağrı’da 7, Erzurum’da 3, Kars’ta 2, Ardahan’da 1, Erzurum’daki Konaklı Kayak Merkezi’nde 45, Palandöken Kayak Merkezi’nde 40, Erzincan’daki Ergan Kayak Merkezi’nde 15 ve Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde 9 santimetre ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve yer yer sis oluşması beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunmasını istedi.

Etiketler