Son Dakika

'Dünyayı kin ve nefret değil, ihsan ayakta tutacaktır'

Dünün olduğu gibi bugünün de Firavunları ve Nemrutları olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyayı hırs, hınç ve haset değil, iyilik değiştirecektir. Dünyayı kin ve nefret değil, ihsan ayakta tutacaktır." vurgusu yaptı.

'Dünyayı kin ve nefret değil, ihsan ayakta tutacaktır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 5. Uluslararası İyilik Ödülleri programında konuştu.

"DÜNYAYI İHSAN AYAKTA TUTACAK"

Dünün Firavunları ve Nemruları olduğu gibi bugünün de Firavun ve Nemrutları olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hak, batıl mücadelesi dün olduğu gibi bugün de var. Bu mücadele ilanihaye devam edecek. Dünyayı hırs, hınç ve haset değil, iyilik değiştirecektir. Dünyayı kin ve nefret değil, ihsan ayakta tutacaktır." ifadesini vurguladı.

'MASKELER DÜŞTÜ, GERÇEK YÜZLER ORTAYA ÇIKTI'

Müslüman devletlerin zorlu imtihandan geçtiğini söyleyen Erdoğan, "Üzülerek söylüyorum bu süreçte bazı Müslüman devletlerle beraber Batılı ülkeler, kurum ve kuruluşlar gerçekten çok kötü imtihan verdiler. Suriye, Irak, Yemen, Libya ve Filistin'de yaşananlar, Müslümanlar için iyiyi kötüden, zalimi mazlumdan, dostu düşmandan ayıran bir furkan oldu. Maskeler düştü, makyajlar aktı, gerçek yüzler ortaya çıktı. Özde demokratlarla sözde demokratlar, gerçek insan hakları savunucuları ile bunların sadece istismarını yapanlar bu süreçte ifşa oldu." dedi.

'TAHRİK OLMAYACAĞIZ'

Siyonist İsrail yönetimi başkanı Netanyahu'ya tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada bir zalim aranacaksa ta kendisi olduğunun altını çizdi. Erdoğan, "Bize tahrik etmeye çalışıyorsan biz tahrik olmayacağız. Çünkü biz bu oyunlarla tahrik olmayacak kadar evrensel bir dinin mensuplarıyız." şeklinde konuştu.

"MÜLTECİLERDEN ESİRGEDİKLERİ MERHAMETİ TERÖRİSTLERE GÖSTERMEKTEN HİCAP DUYMADILAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

"AB'de idam yasak olduğu halde siz nasıl oluyor da Sisi'nin davetine icabet ediyorsunuz? O da bir katliamın düzenleyicisi. (Kaşıkçı cinayeti) Biz, takipçisiyiz gerekirse uluslararası mahkemede de bu işin yargılanmasını takip edeceğiz. Binlerce tır silah verilen YPG'li katiller, Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturma hevesine kapılıyorsa bunun müsebbibi terör örgütlerine şaşı bakanlardır.

Terör gibi bir meselede dahi 'iyi terörist-kötü terörist' ayrımına gitmekten çekinmediler. Suriyeli, Afganlı, Iraklı mültecilerden esirgedikleri şefkat ve merhameti, FETÖ'cü alçaklara, YPG'li katillere göstermekten hicap duymadılar." 

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.