Son Dakika

'E-5'te göçük' iddiasına Valilikten yalanlama

İstanbul E-5'te Beylikdüzü-Yakuplu mevkiinde göçük meydana geldiği iddiası üzerine İstanbul Valiliği, bölgede bulunan trafo merkezleri arasında yeraltı kablosu döşemesi nedeniyle çalışma yapıldığını ve herhangi bir göçüğün söz konusu olmadığını açıkladı.
'E-5'te göçük' iddiasına Valilikten yalanlama AA

İstanbul Valiliği, taşeron firma tarafından E-5 Karayolu'nda Beylikdüzü-Yakuplu trafo merkezleri arasına yeraltı kablosu döşenmesi nedeniyle çalışma yapıldığı ve yolda herhangi bir göçüğün olmadığını açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, saat 14.30 sıralarında emniyet haber merkezinden "Büyükçekmece E-5 güney istikamet Tüyap’a yakın mevkide D-100 karayolu üzerinde su borusu patlamasından kaynaklı göçük" bilgisi alındığı belirtildi.

Göçük değil; çalışma

Konuyla ilgili AKOM, itfaiye ve İSKİ’den alınan bilgiye göre, olayın Türkiye Elektrik İletim A.Ş'nin (TEİAŞ) rutin çalışması olduğu bilgisine ulaşıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"TEİAŞ İkitelli Trafo Merkezi’nden alınan bilgiye göre, çalışmanın taşeron firma tarafından Beylikdüzü-Yakuplu Trafo merkezleri arasına yeraltı kablosu döşenmesi nedeni ile yapıldığı yolda herhangi bir göçüğün olmadığı, çalışmaların TEİAŞ'ın kontrolünde devam ettiği E-5 karayolunda, ulaşım tek şeritten ve yan yoldan kontrollü olarak sağlanmaktadır."

'D-100'de yol çöktü' iddiası

D-100 karayolu Büyükçekmece mevkiinde iddiaya göre meydana gelen çökme nedeniyle Ankara yönündeki trafik akışında aksama yaşandığı bildirilmişti.

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri geldiği, karayolunu Ankara yönüne trafiğe kapatarak araçları yan yola yönlendirdiği iddia edilmişti.

Ayrıca bölgeye gelen karayolu ekiplerinin de çökme yaşanan bölümde onarım çalışması yaptığı öne sürülmüştü.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.