Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak?

Eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak?

Maske, Kovid-19 ile mücadelede önemli bir yere sahip. Ücretsiz maske dağıtımı milyonlarca vatandaşı sevindirdi. Yapılan açıklamaya göre eczaneler ücretsiz bedava maske dağıtımı yapacak. Bu açıklamadan sonra herkes eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak diye merak etmeye başladı. İstanbul Eczacı Odası’ndan ücretsiz maske dağıtımına ilişkin açıklamada ücretsiz maskeler eczanelerden dağıtılacak denildi. Peki eczanelerden ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak. Peki, eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı başladı mı?  Eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak? Detaylar haberimizde…

İstanbul Eczacılar Odası’ndan açıklamaya göre dağıtım böyle işleyecek: Sağlık Bakanlığının temin edeceği maskeler İstanbul Ecza Koop, Selçuk Ecza ve Allianz Healthcare depolarına ulaştırılacak ve eczanelerimize dağıtımı yapılacaktır. Eczanelerimizin sadece bir depo üzerinden 500 adet (10 kutu) maske talebinde bulunması gerekmektedir. Talepler Bakanlık tarafından takip edileceği için tek bir depo üzerinden talepte bulunulması önemlidir.

Eczanelerden ücretsiz maske kaç adet dağıtılacak?

20-65 yaş arasındaki vatandaşlarımıza “10 gün için kişi başına 5 adet maske” verilecektir.

Eczanelerden ücretsiz maske nasıl alınır?

Vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığı tarafından cep telefonlarına gönderilecek mesajdaki kodu eczanelerimize bildirerek maske alabilecektir. Eczacılarımız, bu kodu TİTCK tarafından İTS veya Reçetem Sisteminde açılacak yeni bir butona girecektir. TİTCK tarafından hangi sistemin kullanılacağı belirlendikten sonra sizlerle ayrıca paylaşılacaktır.

Ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak?

Uygulama eczanelere maskelerin ulaşmasının ardından başlayacaktır.

Eczanelerde ücretsiz maske dağıtımı ne zaman başlayacak?