Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Eğitim- Bir-Sen’den Can Ataklı hakkında şikayet dilekçesi

Hızla altyapısı hazırlanarak hizmete sunulan EBA TV vasıtasıyla öğrencilerine bir şeyler öğretmeye çalışan öğretmenin başörtüsüne kafayı takan sözde gazeteci Can Ataklı’ya tepkiler çığ gibi büyüyor. Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunan Eğitim Bir-Sen, ayrıca Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na (TİHEK) şikâyet dilekçesi verdi.

Yunus Kök
Eğitim- Bir-Sen’den Can Ataklı hakkında şikayet dilekçesi

Diriliş Postası Muhabiri Yunus Kök/İstanbul

Koronavirüs önlemleri kapsamında yüz yüze eğitime geçici süreliğine ara verildi. Salgının ne kadar süreceği kestirilemediği için hızla uzaktan eğitim altyapısı kuruldu. Okullarından uzak kalan öğrenciler, hafta başında EBA TV vasıtasıyla eğitim almaya başladı.

“GAZETECİ OLARAK GEÇİNEN TROL”

Öğrencilerin derslerle bağının tamamen kopmaması için devreye giren EBA TV konusunda eleştirecek bir şey bulamayan sözde gazeteci Can Ataklı bu kez kafayı ekrandaki başörtülü öğretmene taktı. Eğitim-Bir-Sen, Ataklı hakkında suç duyurusunda bulunurken , TİHEK’e şikâyet dilekçesi vermeyi de ihmal etmedi. Memur-Sen’e bağlı olan ve yüz binlerce öğretmeni temsil eden Eğitim-Bir-Sen konu hakkında ayrıca bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “ İnsani değerlerden yoksun, özgürlüğü tekeline aldığını sanan ve kendine yontan, başkalarının tercihlerine saygı duymak bir yana zehirli diliyle kin kusan, güya gazeteci olarak geçinen trol, koronavirüs salgını nedeniyle EBA TV’de öğrencilerine bir şeyler öğretmeye çalışan başörtülü öğretmenimizin şahsında, manevi değerlerimize, tüm başörtülülere dil uzatarak “facia” nitelemesi yapmış, aslında kendisinin bu ülke için bir facia olduğunu itiraf etmiştir” ifadelerine yer verildi.