Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

‘Ekonomik Müjdeler Paketi Meclis tatile girmeden çıkarılacak’

'Ekonomik Müjdeler Paketi Meclis tatile girmeden çıkarılacak'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş, Arefe günü ilan edilen Ekonomik Müjdeler Paketi’nin Meclis tatile girmeden evvel çıkarılacağını belirtti. 

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Çankaya Köşkünde Bakanlar Kurulu toplantısına verilen arada gazetecilere yaptığı açıklamada, “(Ekonomik Müjdeler Paketi) Bu planın her bir maddesiyle ilgili, hangi bakanlığın, hangi kurumların ilgili olduğu, sorumlulukların ne olduğu detaylı olarak tespit edildi. Yatırımların teşviki ve ekonominin canlandırılmasıyla ilgili müjdelerin uygulanmasına dönük bazı yasal tedbirler gerekecek. Bu yasal tedbirlerin de, Arife günü ilan ettiğimiz müjdelerle ilgili gerekli yasal düzenlemelerin de Meclis tatile girmeden evvel çıkarılacağını müjdelemek isterim.” dedi.

Kurtulmuş, “İçişleri Bakanlığımız Suriyelilerin vatandaşlığı meselesiyle ilgili konuda çalışmalarını tamamlamış değildir. Bakanlığımız teferruatlı bir şekilde konuyla ilgili çalışmaları sürdürüyor. Türkiye’ye faydalı olabilecek, teröre asla bulaşmamış ve Türkiye ile Suriye arasındaki köprüyü oluşturabilecek nitelikteki vatandaşların, nasıl Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçebilir Suriyeliler, bunlarla ilgili çalışmalar yapılıyor. ” diye konuştu. 

Etiketler