Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ekrem Dumanlı 2 aydır bulunamıyor

Ekrem Dumanlı 2 aydır bulunamıyor

Paralel Devlet Yapılanması’nın “Selam Tevhid” soruşturmasında kumpas yaptığına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında “darbeye teşebbüs etmek” ile “silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek” suçlarından yakalama ve gözaltı kararı çıkarılan eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın yaklaşık iki aydır adreslerinde bulunamadığı belirtildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği’nce Ekrem Dumanlı hakkında çıkarılan yakalama ve gözaltı kararı, 18 Eylül’de İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne gönderildi.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü de bunun üzerine Dumanlı’yı gözaltına almak için çalışma başlattı. Ekipler, Dumanlı’nın evi ile bulunabileceği adreslerde önlem aldı.

Paralel Devlet Yapılanması’nın, 2009’da düzenlenen Tahşiye soruşturmasında kumpas kurduğu ve usulsüzlükler yaptığı iddiasıyla yürütülen soruşturmada gözaltına alınan ve yurt dışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakılan Ekrem Dumanlı, yaklaşık 2 aydır süren çalışma kapsamında bulunamadı. Ekiplerin, Dumanlı’yı yakalama çalışmaları devam ediyor. 

Etiketler