Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Elazığ’da muhâcir ailelere ücretsiz ekmek

Elazığ'da muhâcir ailelere ücretsiz ekmek

Elazığ’ın iki mahallesindeki muhacir ailelere, hayırseverlerin yardımlarıyla ücretsiz ekmek veriliyor.

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Elazığ’ın Hicret ile Aksaray mahallelerine yerleşen muhacirlere, hayırseverler yardım elini uzatıyor.

Buradaki Suriyeli, Iraklı ve Türkmen ailelere, Hicret Mahallesi Muhtarlığı tarafından hayırseverlerin desteğiyle 3 yıldır ücretsiz ekmek dağıtıyor. Muhacirler, her gün Hicret Mahallesi Sosyal Tesisleri’ne giderek ekmeklerini alıyor.

“Günlük 750 ekmek veriyoruz”

Hicret Mahallesi muhtarı Murat Gülbasan, AA muhabirine, mahallede başta Suriyeliler olmak üzere çok sayıda Iraklı ve Türkmen muhacir ailenin yaşadığını söyledi. 

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle Türkiye sığınan, bir kısmı Elazığ’a gelerek mahallelerinde zor şartlarda yaşayan muhacirleri sahipsiz bırakmadıklarını belirten Gülbasan, hayırseverlerden gelen yardımları dağıtarak ailelere yardımcı olmaya çalıştıklarını bildirdi.

Gülbasan, ”Yaklaşık 3 yıldır bizim mahalle ve Aksaray Mahallesi’nde yaşayan Suriyelilere ki bunların sayısı zaman zaman 2-3 bini buluyor, halkımızdan gelen yardımlarla destek oluyoruz. Pazarları hariç günlük 750 ekmek veriyoruz.” dedi.

Ramazan dışında muhacir ailelerin çocuklarına gönüllü öğretmenler aracılığıyla sosyal tesislerde eğitim verdiklerini kaydeden Gülbasan, aynı zamanda öğrencilerin öğle yemeklerini temin ettiklerini anlattı.

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!