Son Dakika

Elektrik, su, doğal gaz abonelik işlemleri artık e-Devlet’te!

Dijitalleşme çağına ayak uydurma konusunda ciddi adımlar atan yetkililer, önemli bir geliştirmeye daha imza attı. Bu bağlamda elektrik, su ve doğal gaz aboneliği işlemler için şubelere giderek perişan olan vatandaşlar artık söz konusu işlemleri oturduğu yerden halledebilecek.
Elektrik, su, doğal gaz abonelik işlemleri artık e-Devlet’te!

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi önderliğinde ve Ticaret Bakanlığı’nın çıkardığı mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle geliştirilen uygulama kapsamında e-Devlet milyonlarca vatandaşın resmi daire işlemlerini kolaylaştıracak bir yeniliği faaliyete geçirdi.

ŞUBEYE GİTMEDEN İŞLEM YAPILABİLECEK

e-Devlet tarafından başlatılan yeni hizmet sayesinde vatandaşlar artık elektrik, su, doğal gaz ve Telekom aboneliği işlemlerini e-Devlet sayesinde dijital ortamda şubeye gitmeden gerçekleştirebilecek.

Söz konusu projeyle vatandaşların şubelere gitme zahmeti ve saatlerce sıra beklemeleri sorununun önüne geçilecek. Yine aynı uygulama kapsamında vatandaşlar aboneliklerini iptal edebilecek.

İSTEYEN ŞUBEDEN DE İŞLEM YAPABİLECEK

e-Devlet’ten değil de şubeden işlem yapmak isteyen vatandaşların bu imkanları da ellerinden alınmayacak ve isteyen şubelere giderek işlemlerini yapabilecek.

DİJİTALLEŞME HER HANEYE ULAŞACAK!

Söz konusu abonelik uygulamasının bugün faaliyete geçrildiğini duyuran Dijital Dönüşüm Ofisi yakında diğer aboneliklerin de uygulamaya dahil edileceğini ve milletimize yakışır şekilde dijitalleşmeyi Türkiye’nin her hanesine ulaştırılacağını vurguladı.

BÜROKRASİ TARİHİN TOZLU RAFLARINA GÖMÜLECEK

e-Devlet entegrasyon çalışmalarının Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin koordinasyonunda tüm bakanlık ve kurumlarda 2019’un sonuna kadar tamamlanması da öngörülüyor. e-Devlet uygulaması üzerinden işlem yapmak için PTT ofislerinden şifre alınması gerekli. E-Devlet uygulamasıyla bürokrasinin bitirilmesi hedefleniyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.