Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Eli öpülecek analar

Eli öpülecek analar

Türkiye’deki STK’lar Suriye’deki insanlık dramına sessiz kalmayarak, her geçen gün yardım kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Bu kapsamda, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfının (İHH) Türkiye’de iş birliği yaptığı yardım kuruluşlarından Kütahya İnsani Yardım Derneği, Türkmen bölgesindeki savaş mağduru çocuklar için “Örgü Kampanyası” başlattı.Derneğin Kadın Kolları Başkanı MükerremSelçuker, savaş mağduru çocuklar için şapka, kaşkol, eldiven, yelek ve kazak ördüklerini ifade ederek, kampanyanın özellikle ev hanımlarından büyük destek gördüğünü söyledi.

El emeği göz nuru

Başkan Selçuker, kampanyanın başlamasının ardından yiyecek ve giyecek anlamında yardımların gelmesinde mutlu olduklarını söyleyerek şöyle konuştu: “Kampanyamızı genele yaydığımızda çok güzel tepkiler aldık. Şehir dışından bize destek oldular ve çok güzel bir dönüşüm aldık. Evde gerçekten yardım etmek isteyip de ellerinden bir şey gelmeyen ev hanımlarımızdan çok güzel bir destek aldık. Bu destek bizim için gerçekten çok büyük bir güç oldu Kampanyalar vesilesiyle temin edilen yardımların yerine ulaştığını görmemiz bizleri ayrıca mutlu ediyor. Savaş mağduru çocuklar için gönderilen giysiler gerçekten mükemmel şeyler. El emeği göz nuru şeyler. Bu kampanyaya destek veren herkesten Allah razı olsun. Mahalledeki komşularımıza bu kampanyadan bahsettiğimizde ‘tabii ki bizler de destek oluruz’ dediler. Böyle günler tertipleyip hep beraber birlikte olup örgülerimizi örüyoruz.”

Çocuklar faydalansın istiyoruz

Kampanyaya destek veren ev hanımlarından Raziye Abaylı ise evlerinde boş boş oturacaklarına savaş mağduru çocuklar için ellerinden geldiğince bir şeyler yapmak istediklerini anlattı.Soğuk havalarda çocukların üşümemesi için yelek ve kazaklar ördüklerini dile getiren Abaylı, “Sınırımızdaki çocuklar soğukta üşümesinler, muhtaç kalmasınlar. Biz de ev hanımları olarak boş boş oturacağımıza çocuklar faydalansın istiyoruz. Bu zor kış şartlarında onları sıcak tutacak yeleğe, kazağa ihtiyaçları var. Bizler de bu şekilde yardım elimizi uzatmak istedik. Şu an ben yelek, annem ve bir arkadaşım kaşkol örüyor” diye konuştu.