Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Emin ve ailesi kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor

Emin ve ailesi kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor

Hatay‘da, henüz 6 aylıkken geçirmiş olduğu çocuk felci sebebiyle yüzde 94 engelli 20 yaşındaki Emin Erdal’ın ailesi, çocuklarını tedavi ettirebilmek ve yaşadıkları maddi zorlukları aşabilmek için kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Yaklaşık 3 sene evvel eşi tarafından terk edilen 3 çocuk annesi Aslı Erdal, zihinsel ve bedensel engelli oğlu Emin için yaşam mücadelesi veriyor.

İskenderun ilçesine bağlı Sakarya Mahallesi’nde ikamet eden Erdal ailesinin evleri borçlarından dolayı haciz edilme tehlikesi ile karşı karşıya.

Acılı anne Erdal, yıllardır oğlunun tedavisi için birçok hastaneyi dolaştıklarını, oğlu Emin’in tüm zorluklara ve hastalığına rağmen hayata tutunmayı başardığını anlattı.

Engelli oğlunun günden güne zayıfladığını dile getiren Erdal, ‘Oğlumun durumu bizi hem maddi hem de manevi olarak etkiledi. İki tane kızım da liseye gidiyor, ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. Sadece hasta oğlumu tedavi ettirmek, iki kızımı okutabilmek için mücadele veriyorum.’ diye konuştu.

Oğlunun bakıma muhtaç olmasından dolayı çalışamadığını belirten Erdal, ‘Evimize gelen yazıda evimizin hacizlik olduğunu öğrendik. Sokakta kalma tehlikesi ile karşı karşıyayız. Evin bizden alınacağı an çocuklarımla beraber sokaklarda olacağız. Gidecek yerim yok. Çocuğum hastaneye gitmesi gerekiyor götüremiyorum.’ ifadelerini kullandı. 

Kendisini çocuklarına adadığını söyleyen Erdal, ‘Engelli çocuğum gözlerimin önünde günden güne eriyor. Oğlum kısa zaman içerisinde 30 kilo verdi. İki kızım okuyor. Yetkililerden içinde bulunduğumuz zor duruma çözüm bulmalarını istiyorum. Gidecek bir yerim yok. Çocuklarımın okutulmasını ve engelli çocuğumun tedavi edilmesini istiyorum.’ şeklinde konuştu.