Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Emine Bulut cinayeti davası istinafa gidiyor | “Ağırlaştırılmış müebbet” talebi

Cumhuriyet Başsavcılığı, Emine Bulut cinayeti davasında müebbet hapisle cazalandırılan Fedai Varan'ın ağırlaştırılmış müebbet cezası alması gerektiğini açıklayarak kararın istinaf mahkemesine taşınacağını açıkladı.

Emine Bulut cinayeti davası istinafa gidiyor | “Ağırlaştırılmış müebbet” talebi

Cumhuriyet Başsavcılığından, eski eşi Emine Bulut’u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai Varan’ın yargılandığı ve müebbet hapisle cezalandırıldığı karara, istinafta itirazda bulunulacağı bildirildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Emine Bulut’un (38) 18 Ağustos’ta, 2013 yılında boşandığı eski eşi Fedai Varan (43) tarafından bıçakla boğaz, sol kol, göğüs kısmından yaralandığı ve daha sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdiği anımsatıldı.

“AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET” ALMALI”

Sanığın, iddianamede geçtiği üzere TCK’nin 82/1 (a) ve (b) maddeleri uyarınca ağırlaştırılmış müebbet cezası alması gerektiği belirtilen açıklamada, anılan kararın, resen istinafa tabii olmasının yanı sıra Cumhuriyet Başsavcılığınca da istinaf edileceği hususunun kamuoyunun bilgisine duyurulduğu kaydedildi.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri