Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Emperyalizmin Türkiye’yi bölme projesi defedildi

Emperyalizmin Türkiye’yi bölme projesi defedildi

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, 2015 Temmuz’undan bu yana devam eden terörle mücadele, Avrupa’nın teröre olan desteği ve Suriyeli muhacirlere verileceği konuşulan TOKİ konutlarına ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Ölüm kalım mücadelesi

Türkiye’nin PKK terörüne karşı operasyonlar de en başarılı dönemini geçirdiğinin tespitin yapan Canikli, konunun Türkiye açısından “Ölüm kalım” mücadelesi olduğunu belirterek, “Şu anda yürütülen mücadele, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 1980’li yıllardan beri sürdürdüğü o mücadeleden farklı bir mücadeledir. O klasik terörle mücadele tanımının içine sığmayacak, onun çok ötesinde bir mücadele. Hatta Türkiye açısından bir yeniden istiklal mücadelesi olarak bile tanımlanabilir. Ölüm kalım mücadelesi olarak da nitelendirilebilir.” diye konuştu.

PKK’yı destekliyorlar

Avrupa Parlamentosu’ndaki terör sergisine değinen Canikli, Avrupa’nın PKK propagandası yapmaya soyunduğunu gösterdiğini belirterek, “Bütün bunlara rağmen Avrupa’nın ve diğer müttefiklerimizin bu konuda, bizim mücadelemize destek noktasında son derece isteksiz davranmaları, aslında küresel ölçekli projenin de önemli işaretlerinden bir tanesi” ifadelerini kullandı.

Vatandaşa teşekkür

Terörle mücadeledeki başarı da PKK’ya tavır koyup devletin yanında olan bölge halkının rolüne dikkat çeken Canikli, örgütün kendi kazdığı çukurlara gömüldüğünü ifade ederek, “Bu mücadelede eğer güvenlik güçlerimiz terör örgütüyle birlikte oradaki vatandaşımızı da eğer karşısında görmüş olsaydı, bu mücadele kolay kazanılmazdı, bedeli çok ağır olabilirdi bize. Oradaki vatandaşımızın yönünün Ankara olması, bir bütünlükten yana olması, ensesinde silaha rağmen, o tehdide rağmen, terör örgütüne destek vermemesi takdire şayandır” dedi ve şöyle devam etti:

Çukurlara gömüldüler

“Birilerinin Türkiye’nin de bölünmesi sonucunu doğuracak, PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin taşeron olarak kullandığı bu proje şu an itibarıyla defedilmiştir. Henüz daha bitmemiştir ama en önemli ayaklarından bir tanesi terör örgütlerini ve yandaşlarını destekleyenlerin arkalarındaki gücü, beklentiye sokan o bölüm, bizim açımızdan bertaraf edilmiştir, adeta ortadan kaldırılmıştır. Hem terör örgütü hem de arkalarındaki güç hendeğe gömülmüştür.”

Bedava konut yok

Esed zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilere bedava konut verileceği iddilarının çarpıtma olduğuna değinin Canikli, uzun vadeli taksit imkanını değerlendirdiklerini aktararak, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Orada devlet, onlara birtakım imkanlar sağlıyor, ama bedava konut yok. Ücretsiz konut gibi bir uygulama söz konusu değil. Sadece, vatandaşlarımıza yaptığımız gibi uzun vadeli ödeme imkanı sunuluyor. Onun dışında başka bir şey yok.””

Etiketler