Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

En küçük muhacir 5 günlük Muhammed bebek

En küçük muhacir  5 günlük Muhammed bebek

Ölümden kaçıp yollara düşen Türkmenler ve Araplar, yanlarına aldıkları birkaç parça eşyayla Türkiye sınırının yolunu tutuyor. Kimisi Suriye tarafından güvenli yerlerde çadırlara yerleşirken, kimisi de sınıra gelerek Türkiye’ye geçmek istiyor. Türkiye’ye geçmek isteyen aileler, sınırdaki güvenlik kontrollerinin ardından Türkiye’ye alınıyor.
Türk görevliler, sınıra gelen Suriyelilerden kadın, çocuk ve yaşlılara öncelik tanıyarak işlemlerini öne alıyor. Sıfır noktasına kurulan sahra hastanesinde sağlık testinden geçirilen ailelere, Türk Kızılayı’nca su ve gıda yardımları dağıtılıyor. Sınır hattına gelen ailelerin yaşadıkları korku ve yorgunluk yüzlerine yansırken, Türkiye’ye alınanlar arasındaki 5 günlük Muhammed bebek göze çarpıyor.
Son 2 ayda 40 binin üzerinde insan evini terk ederek, İdlib ve Lazkiye kırsalındaki güvenli noktalara geldi. Türk Kızılayı ve AFAD tarafından gönderilen çadırlara yerleşen ailelerden 1300’ü Türkiye’ye alındı.
HATAY

Etiketler
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!