Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Erdoğan: “Kimse kimseyi kandırmasın, DAİŞ, PYD, YPG gibi örgütler bizdeki PKK ile aynıdır”

Erdoğan: “Kimse kimseyi kandırmasın, DAİŞ, PYD, YPG gibi örgütler bizdeki PKK ile aynıdır”

Hepsi emperyalizmin Truva atı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Birlik Vakfı Genel Merkezi’nde, “Birlik Vakfı 30. Yıl Kutlamaları”nda yaptığı konuşmada, “Suriye’de bir terör örgütüyle değil, bir tarihe, kültüre, medeniyete karşı savaş veriliyor. Rejim de aynı savaşı veriyor, DAİŞ de aynı savaşı veriyor. Kimse kimseyi kandırmasın, DAİŞ, PYD, YPG bu tür örgütler, Suriye’deki küresel güç mücadelesinin sadece bir aracıdır. Bizdeki PKK ile bunlar aynıdır. Hiçbir farkı yoktur. Bu karanlık yapılar, bölgedeki kirli hesapların birer truva atına dönüşmüştür. DAİŞ, PKK, PYD, YPG’yi ortaya çıkaran, besleyip büyüten bugün hâlâ varlığını korumasını sağlayan da rejimin ve onun arkasındaki güçlerin ta kendisidir” dedi.

“Bu örgütlerin zemin bulduğu iklimi ortadan kaldırmalıyız”

“Müslümanlar olarak bizim üzerimize düşen önemli bir görev var” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:
“DAEŞ gibi El-Kaide gibi Boko Haram gibi Eş-Şebab gibi İslami kavramları istismar ederek en büyük zararı Müslümanlara veren örgütlerin zemin bulduğu iklimi ortadan kaldırmalıyız. Bu örgütler, faaliyet gösterdikleri yerlere başka güçlerin müdahalesine imkan vermenin dışında İslam adına, Müslümanlar adına en küçük bir kazanım ortaya koymuş değillerdir. Bu malum projenin önüne biz geçmezsek, coğrafyamıza yönelik bu hoyrat müdahaleler gözümüzün önünde devam edip gidecektir. Müslümanlar bu zilleti daha fazla taşıyamaz, taşımamalıdır. Hep birlikte İslam coğrafyasında bu bilincin uyanması ve güçlenmesi için de çalışmalı, gayret göstermeliyiz.”

Truva atı

Truva atı, Odysseus’un Truva surlarını aşmak ve şehre gizlice girmek için yaptırdığı içinde askerlerin saklandığı tahtadan at maketidir. Truvalılar barış hediyesi zannederler ve maketi kaleden içeri alırlar. Gece barış kutlamalarıyla eğlenen ve sarhoş olan Truvalılar sızdıktan sonra atın içindeki savaşçılar çıkar ve kaleyi içten fetheder.

Etiketler