Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Erdoğan, ‘yeni parti’ arayışı içinde olanları millet ile paylaştı: “Kardeşliğimizi böldürmeyeceğiz”

Erdoğan, ‘yeni parti’ arayışı içinde olanları millet ile paylaştı: “Kardeşliğimizi böldürmeyeceğiz”

Erdoğan, “Bayramlar birliktelik, beraberlik ve dayanışmadır” diye millete seslenerek, “Ayrılıklar içinde olanlar olabilir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin kurucu kadrosu arasında yaşanan kopuşlar üzerine konuştu. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 26. Başbakan Ahmet Davuoğlu ve Ekonomi eski Bakanı Ali Babacan hakkında açıklama yapan Erdoğan, “Birçok ayrılıklar, şunlar bunlar, vesaire gibi kampanyalar içerisine girenler olabilir. Ama unutmayın ki; bayramlar, bizim birlikte, beraberlikte ve dayanışmada en üst noktalara tırmandığımız günlerdir” diyerek topluma ‘kardeşlik’ aşıladı. AK Parti’den istifa ederek, ‘yeni parti’ kurma çalışması yapan Ali Babacan ve Konya’da konuşan Ahmet Davutoğlu’nun söz konusu yeni hareket için “Çalışmaya başladık” demesini üstü örtülü değerlendiren Erdoğan, millete ayrılık içinde olanlara karşı birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları verdi.

“2023’ü hedef gösterdi”

Siyasi hayatı boyunca birçok ayrılıklar yaşadığına dikkat çeken Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Birçok ayrılıklar, şunlar bunlar, vesaire gibi kampanyalar içerisine girenler olabilir” derken; ‘yeni parti’ hazırlıklarının hayal kırıklığı olacağını kaydetti.

Başkan Erdoğan, geçmişte Erkan Mumcu, Abdullatif Şener, İdris Naim Şahin ve İdris Bal gibi pek çok ismin de AK Parti’den ayrılıp ‘yeni parti’ peşine düştüğünü, sonunda pişman olduğunu hatırlattı. Erdoğan sözlerini, “Ama unutmayın ki; bayramlar bizim birlikte, beraberlikte, dayanışmada en üst noktalara tırmandığımız günlerdir. Kardeşliğimizi böldürtmeyeceğiz, kardeşliğimizi güçlendirerek devam ettireceğiz” ifadeleri ile AK Parti’yi bölenleri millete şikâyet etti. Erdoğan son olarak “Önümüzde belde, ilçe kongreleri, il kongresi var. Ardından da büyük kongremiz var. Bütün bu kongrelerimizle beraber bu kongrelerden çok daha güçlenerek çıkacağız ve 2023’e de böyle hazırlanacağız” şeklinde konuştu.

Togo’da “kurban”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfı’na verdiği vekalet ile Togo’da bayram vesilesi ile kurban kestirdi.

İhtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Erdoğan’ın kurbanı, Agoe Bölgesi’nde dün kesildi. Vakıftan yapılan açıklamaya göre; “Kurbanını paylaş kardeşinle yakınlaş” sloganıyla 149 ülkede yürütülen, vekalet yoluyla kurban kesim çalışmaları kapsamında, Batı Afrika’daki Togo’da 2 bin 100 büyükbaş olarak 14 bin 700 hisse kurban kesildi. Bunlardan biri de Cumhurbaşkanı’nın kurbanı oldu. Kesilen kurbanlardan diğeri de Trabzon’da bölücü terör örgütü PKK’lıların şehit ettiği 15 yaşındaki Eren Bülbül’e içindi. Hayırseverlerin emanetleri böylece sahiplerine ulaştırılmış oldu.