Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Erdoğan’dan hendekçi akademisyenlere tepki

Erdoğan’dan hendekçi akademisyenlere tepki

Sultanahmet’deki patlamaya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı bombanın Suriye kökenli olduğunu söyledi. PKK’ya yönelik operasyonları ‘katliam’ olarak niteleyen bildiriye imza atan akademisyenlere de tepki gösteren Erdoğan, “Sözde aydın müsveddeleri. Siz aydın değil, karanlıksınız” diye konuştu.

Doğu ve Güneydoğu’da özerklik adı altında isyan başlatan, sivilleri bile vurmaktan kaçınmayan PKK’ya yönelik operasyonları, sözde akademisyenler katliam olarak nitelemesini ağır ifadelerle eleştiren Erdoğan “Ey aydın müsveddeleri siz karanlıksınız, karanlık” dedi Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Karanlık aydın müsveddeleri”

Türkiye’nin Kürt vatandaşlarıyla hiçbir sorunu yoktur. Yani, Türkiye’de ‘Kürt sorunu’ diye bir mesele yoktur. Her kesim gibi Kürt kardeşlerimizin kendilerine, yaşadıkları yerlere mahsus sıkıntıları olabilir. Bunları oturur, kendileriyle konuşur, çözeriz.
Bugün Türkiye’nin sorunu dünyada pek çok ülkenin de bizar olduğu terör sorunudur, Kürt sorunu değilidir. Kendimizi aldatmayalım. Bunu çok iyi anlatmamız lazım. Ama bu aydın müsveddeleri, ne yazık ki kalkıp devletin bir katliam yaptığından bahsediyor. Ey aydın müsveddeleri siz karanlıksınız, karanlık. Aydın falan değilsiniz. Sizler ne Güneydoğu’yu, ne Doğu’yu buraların adresini bilemeyecek kadar karanlıksınız ve cahilsiniz. Ama oraları bizler kendi evimizin yolu, adresi gibi çok iyi biliriz.

Sözde akademisyenler bildirisine imza atan, isimleri bizden ama zihinleri bize yabancı tipleri bir kenara bırakıyorum. Sizden de şimdi bu konuda özellikle bir gayret istiyorum. Bu şekilde düşünen yabancı akademisyenlere benim bir teklifim var, ben kendilerini Türkiye’ye davet ediyorum. Buyursunlar Türkiye’ye gelsinler, öyle kuru kuruya imza atmakla olmaz. Gel Türkiye’ye. A’dan Z’ye Güneydoğu’da, Doğu’da bütün bu bölgelerde ne oluyor, ne bitiyor bunları müdellel olarak biz kendilerine anlatmaya hazırız.

Etiketler