Son Dakika

Erzurum’da öğrenciler dikkat çekti: Lösemi değil, iyilik bulaşıcıdır

Erzurum'da üniversite öğrencilerinden oluşan grup, lösemiyle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla maske takarak, yürüyüş gerçekleştirdi.

Erzurum’da öğrenciler dikkat çekti: Lösemi değil, iyilik bulaşıcıdır AA/ Fırat Özdemir

Erzurum'da üniversite öğrencileri lösemiye dikkati çekmek için maskeyle yürüdü.

Üniversite Öğrenci Konseyi tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler, üniversite yerleşkesindeki Bilim Anıtı önünde toplandı.

Lösemi hastalarının yaşadıklarına dikkati çekmek için maske takan öğrenciler, "Maske kapatamaz yüzümüzdeki gülümsemeyi", "Lösemi değil, iyilik bulaşıcıdır" yazılı dövizlerle yürüyüşe geçti. Yürüyüş kampüs içindeki toplanma yerinde sona erdi.

Öğrenciler adına konuşma yapan Vedat Koçak, herkesin bir lösemi adayı olduğunu söyledi.

Yürüyüş ile lösemi hastalığı konusunda farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını dile getiren Koçak, "Hepimiz beraber ve bir olup lösemi hastalarına destek vermek istiyoruz. İleride kardeşlerimiz bu hastalığa yakalanabilir ve mağdur olabilir." dedi.

Yürüyüşe katılan öğrencilerden Ufuk Öziş de "Lösemili Çocuklar Haftası dolasıyla siz de ses verin, LÖSEV'e hayat verin." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.