Son Dakika

Et ve et ürünlerinde ‘çöp inek’ iddiası iştah kesecek

Et ve et ürünlerinde yaşanan sorunlara bir yenisi daha eklendi. Yapılan araştırmaya göre yediğimiz et ve et ürünlerinin elde edilmesi için kesilen hayvanların, doğada beslenmesi sonucu ‘çöp inek’ olabileceği iddia edildi.
Et ve et ürünlerinde ‘çöp inek’ iddiası iştah kesecek

Son günlerde oldukça popüler bir iddia bütün dünyanın konuştuğu bir konu haline geldi. Deniz canlılarının bazılarının artık yenemiyor olmasının sebebi olarak, insanların denizlere attığı plastik ve metallerden dolayı olduğu söylendi. Tıpkı deniz canlılarının artık bir çöp haline gelmesi gibi, karada beslenen hayvanlarda da ‘çöp’ iddiasının gerçek olabileceği tartışılıyor. Doğaya atılan plastik ve aynı zamanda metallerden dolayı, ineklerin ve diğer hayvanların ‘çöp hayvan’ olabileceği iddiası, yetkilileri harekete geçirdi.

60 BİN İNEKTE ENFEKSİYON VE TÜMÖRE RASTLANDI

Geçtiğimiz günlerde bir araştırma yapan Euronews, Fransa’da 60 bin ineğin iç organlarında tümör ve aynı zamanda enfeksiyon buldu. Bu sebeple şuanda birçok hayvanda araştırmalar yapılıyor ve bu araştırmaların bütün hayvanlarda yapılması Fransa hükümeti tarafından tartışılıyor. Doğaya atılan metal ve plastikler sebebiyle, hayvanların yediği otlar veya topraktan elde edilen yemlerde çok ciddi hastalıkların olabileceği söyleniyor. Toprakta erimeyen plastik ve metale karşı bir çare üzerinde duruluyor.

ÇEVRE KURULUŞLARI DÜNYAYI YOK EDECEĞİNİ SÖYLÜYOR

İnsanların, doğayı kirletmesi artık artan nüfustan dolayı kontroller çok zor hale geldi. Dünya üzerinde her gün milyonlarca plastik ve metal, doğaya bırakılıyor. Toprakta erimeyen ve aynı zamanda olduğu bölgenin zarar görmesine sebep olan bu durum, çevre kuruluşlarının etkisini çekti. Araştırmacılar, bu durumun kontrolünün zor olabileceğini ve çare bulunmazsa, ilerleyen yıllarda et ve et ürünlerinin dışında, toprakta yetişen herhangi bir besini yiyemeyeceğimizi söylüyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.