Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

F-35’lerimizin 2 tanesi teslim edildi

F-35’lerimizin 2 tanesi teslim edildi

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir F-35 savaş uçaklarının teslimatına ilişkin açılama yaptı. Savunma Sanayi Başkanı Demir, 2 adet F-35’in teslim edildiğini bildirdi. 

2019 yılı içerisinde 2 adet F-35’in daha teslim edeceğinin bilgisini paylaşan Demir, “F-35’lerimizin 2 tanesi teslim edildi. Bu sene 2 tane daha teslim edilecek, yıl sonunda gelecek.” dedi. 

Türkiye’nin hava sahasını güvenli kılmak için Rusya’dan satın aldığı S-400 savunma sistemlerini hazmedemeyen ABD’nin Avrupa Kuvvetleri (EUCOM) Komutanı Orgeneral Curtis M. Scaparrotti, üretimine katkı da bulunduğumuz ve anlaşmaya vardığımız halde F-35’lerin satışının yapılamayacağını iddia etmiş hatta tehditte bulunmuştu. 

Söz konusu F-35 savaş uçaklarının fotoğraflarının basınla paylaşılmasının ardından ay-yıldız detayı dikkatlerden kaçmadı.

Bu bağlamda test aşaması biten “18-0003” ve “18-0004” k/n tipi F-35 savaş uçaklarının ABD Kongresi’nde tartışma çıkarmaması için ‘saman altından’ su yürütülerek Luke Hava Üssü’ne gönderildiği iddia edildi.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri