Son Dakika

F-35'lerimizin 2 tanesi teslim edildi

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir F-35'lerimizden 2 tanesinin teslim edildiğini açıkladı. F-35'lerin üzerindeki ay yıldız sembolleri dikkat çekti.
F-35'lerimizin 2 tanesi teslim edildi

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir F-35 savaş uçaklarının teslimatına ilişkin açılama yaptı. Savunma Sanayi Başkanı Demir, 2 adet F-35'in teslim edildiğini bildirdi. 

2019 yılı içerisinde 2 adet F-35'in daha teslim edeceğinin bilgisini paylaşan Demir, “F-35’lerimizin 2 tanesi teslim edildi. Bu sene 2 tane daha teslim edilecek, yıl sonunda gelecek.” dedi. 

Türkiye'nin hava sahasını güvenli kılmak için Rusya'dan satın aldığı S-400 savunma sistemlerini hazmedemeyen ABD'nin Avrupa Kuvvetleri (EUCOM) Komutanı Orgeneral Curtis M. Scaparrotti, üretimine katkı da bulunduğumuz ve anlaşmaya vardığımız halde F-35'lerin satışının yapılamayacağını iddia etmiş hatta tehditte bulunmuştu. 

Söz konusu F-35 savaş uçaklarının fotoğraflarının basınla paylaşılmasının ardından ay-yıldız detayı dikkatlerden kaçmadı.

Bu bağlamda test aşaması biten “18-0003” ve “18-0004” k/n tipi F-35 savaş uçaklarının ABD Kongresi'nde tartışma çıkarmaması için 'saman altından' su yürütülerek Luke Hava Üssü’ne gönderildiği iddia edildi.

Yorumlar

Dr agon Pilot eğitimi yapiliyor Kullanimi 2020 de baslar,muhtemelen

Hakan Uçaklar malatya da duracak

vatandaş yalandan kim ölmüş. ağaç oldu millet

YRL Teslim aldık da uçaklar nerede şu an?

Fatih Böylece Türkiye bu generale tükürdüğünü bir güzel yalatmış oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.