Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

FETÖ operasyonunda gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildi

FETÖ operasyonunda gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildi

Ankara merkezli 10 ilde 11 Aralık’ta düzenlenen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınan 5 kişiden 4’ü sağlık kontrolünden geçirildi.

Ankara Gazi Mustafa Kemal Hastanesine saat 05.46’da minibüsle getirilen şüpheliler yaklaşık 10 dakika süren tıbbi muayenenin ardından Emniyet Genel Müdürlüğüne götürüldü.

Şüpheliler “Anayasayı ihlale teşebbüs”, “Silahlı terör örgütü kurup yönetmek” ve “Hükümeti yıkmaya ve görevini yapmasını  engellemeye teşebbüs etmek” suçlarından Fetullahçı terör örgütlenmesinin yönetim kadrosuna yönelik, Ankara başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Kilis, Rize, Şanlıurfa, Kütahya ve Trabzon’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınmıştı. 

Zanlılardan Kazım Avcı Ankara’da, Cemal Türk Şanlıurfa’da, İlhan İşbilen, Ali Çelik ve Dilaver Azim ise İstanbul’da gözaltına alınmıştı. Cemal Türk’ün sağlık kontrolüne getirilen şüpheliler arasında bulunmadığı öğrenildi. 

Etiketler