Son Dakika

FETÖ’nün firari imamı Öksüz’ü boş yerlerde arayan Özoğluöz tahliye edildi

FETÖ’cü Adil Öksüz’ü boş yerlerde arayan ekibin başındaki eski emniyet müdürü Özoğluöz tutuklanmıştı. “Kuvvetli suç şüphesi var ama kaçma şüphesi yok” nedeniyle tahliye edildi.

FETÖ’nün firari imamı Öksüz’ü boş yerlerde arayan Özoğluöz tahliye edildi

FETÖ/PDY'nin Hava Kuvvetleri imamı firari Adil Öksüz'ün, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yakalanması için oluşturulan özel ekibin başında bulunan Sakarya Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Ercan Özoğluöz, örgütle bağlantısı nedeniyle tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Hakim karşısına çıkarılan Özoğluöz, serbest bırakıldı.

Ercan Özoğluöz hakkında verilen kararda dikkat çeken ifadelere yer verildi.

KAÇMA ŞÜPHESİ YOK...

Hakkında kuvvetli suç unsuru olmasına rağmen, kaçma şüphesi görülmediği için tahliye edilen ERcan Özoğluöz, Adil Öksüz için 320 başarısız operasyona imza atmıştı.

Kararda; "Mevcut delil durumu savunmasının alınmış olması delillerin büyük oranda toplanmış olması, delilleri karartma ve kaçma şüphesinin bulunmaması ile tutuklu kaldığı süre ve tutukluktaki oranlılık ilkesi gözetilerek sanığını tahliyesine, yurtdışı çıkış yasağı ve adli kontrol uygulamasına karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Yorumlar

Mustafa Abicim bu gibi durumlarda kaçan olursa kaçma şüphesi görülmeyen diyenin/bırakanın kaçanın yerine içeri girmeyi kabul ediyor kararı gereği yatması gerekir. Nedir bu kripto birbirini kollamalardan. Nerede devlet anlayamadık bir türlü..

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.