Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Fırat Kalkanı Harekatı’nda 176’ncı gün: 17 DAEŞ’li terörist öldürüldü

Fırat Kalkanı Harekatı'nda 176'ncı gün: 17 DAEŞ'li terörist öldürüldü

Mücahit Dere / Diriliş Postası

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında sürdürülen havadan desteklenen topçu atışları ile  DAEŞ’e bağlı 17 terörist öldürüldü.

TSK’dan yapılan açıklamaya göre örgütün karşı saldırıları sırasında ise Türk Silahlı Kuvvetlerine ait asker ve unsurlarda herhangi bir zarar meydana gelmedi.

Örgüte ait 224 hedef vuruldu

Fırat Kalkanı Harekâtı kapsamında TSK’nın yürüttüğü operasyon da 224 DAEŞ hedefi vuruldu.

Kara Kuvvetlerinin topçu ve ateş desteği ile vurulan DAEŞ’e ait 194 hedefte örgütün barınma yerleri, savunma mevzileri ve bir komuta kontrol merkezi imha edildi.

Tespit edilen diğer 30 hedef ise Hava Kuvvetleri tarafından vuruldu. Operasyonda 16 bina, 3 karargâh binası, 1 bombalı araç 10 savunma mevzisi ve 1 silah deposu da yerle bir edildi.

İntihar saldırısı

DAEŞ terör örgütü, TSK’nın ve ÖSO’nun El bab’ın güneyinde geçici üs olarak kullandıkları bölgeye bombalı araçla saldırdı. Üs bölgesindeki TSK unsurlarının zarar görmediği saldırıda ÖSO’nun 7 üyesi şehit oldu.

Bölgeye üzerinde bombalı yelekle gelen 8 terörist ise üsse yaklaşamadan öldürüldü.

Askeri araç devrildi

Yürütülen harekât esnasında “Kirpi” adı verilen bir askeri zırhlı araç devrildi. Kazada 3 asker yaralandı. Hemen hastaneye kaldırılan askerlerin hayati tehlikesi bulunmuyor.

Etiketler