Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Furkan’ın babası 76 gün sonra tahliye edildi

Furkan’ın babası 76 gün sonra tahliye edildi

Erzurum’un Karaçoban ilçesinde 4 yaşındaki Furkan Yiğit, kaybolduktan 20 gün sonra ölü bulunmuştu. 

Furkan’ın kaybolmasıyla ilgili başlatılan soruşturmada baba Fehim Yiğit ile birlikte babası Eset, annesi Hatmi Sultan ve zihinsel engelli kardeşi Yusuf Yiğit de 21 Nisan’da gözaltına alınmıştı. Fehim Yiğit daha sonra ‘kasten öldürme’ şüphesiyle 26 Nisan’da tutuklanmıştı. Ancak Adli Tıp’ın mahkemeye sunduğu rapor davanın seyrini değiştirdi. 

 Hınıs Cumhuriyet Başsavcılığı’na ulaştırılan rapor üzerine Fehim Yiğit’in avukatı Cengiz Kurt ve soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısının itirazıyla Yiğit’in tahliyesine karar verildi. Fehim Yiğit, tahliye kararı sonrası 76 gün tutuklu bulunduğu Patnos Cezaevi’nden ailesi tarafından alınarak, bugün köyüne götürüldü.

Kesin ölüm nedeni bekleniyor

Dosyada gizlilik kararının devam ettiğini belirten Fehim Yiğit’in avukatı Cengiz Kurt, “Erzurum Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda, Furkan’ın ölümünün darp sonucu olmadığı belirlendi. Rapor sonrası hem bizim hem de savcılığın itirazıyla müvekkilimizin tahliyesine karar verildi. Soruşturma devam ediyor. Furkan’dan alınan bazı doku örnekleri, İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Kesin ölüm nedeni, buradan gelecek raporla belirlenecek” dedi. 

Evinden 12 kilometre uzakta bulunmuştu

Karaçoban’a 10 kilometre uzaklıktaki kırsal Budaklı Mahallesi’nde yaşayan Gülperi- Fehim Yiğit çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü Furkan, 17 Nisan Çarşamba günü saat 13.30 sıralarında, kaybolmuştu. Başlatılan arama çalışmaları sürdürülürken, 6 Mayıs’ta çobanlar, eve 12 kilometre uzaklıktaki Karaçoban’a bağlı Zübeyir Mahallesi’nin Kom mevkisinde Furkan’ın cansız bedenini bulmuştu.

Dedesi kalp kirizi geçirip öldü

Cezaevindeki babasının katılamadığı cenazede Furkan Yiğit, 7 Mayıs’ta, gözyaşlarıyla toprağa verildi. Furkan’ın toprağa verilmesinden 26 gün sonra dedesi Eset Yiğit, 2 Haziran sabahı kalp krizi geçirerek, yaşamını yitirdi. Tutuklu Fehim Yiğit, babasının cenazesine de katılamamıştı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri