Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

G20 açılım grupları temsilcileri Cumhurbaşkanlığı Sofrası’nda buluştu

G20 açılım grupları temsilcileri Cumhurbaşkanlığı Sofrası'nda buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin dönem başkanlığını yürüttüğü G20 bünyesindeki açılım gruplarının temsilcilerini, Cumhurbaşkanlığı Sofrası’nda misafir etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde saat 19.30’da başlayan ve basına kapalı gerçekleşen yemek, 2,5 saat sürdü.

Genç-20 (Y20), Kadın-20 (W20), Sivil Toplum Kuruluşları-20 (C20), Düşünce Kuruluşları-20 (T20), İş Dünyası-20 (B20) ve Emek Dünyası-20 (L20) açılım gruplarına mensup 17 temsilcinin ağırlandığı sofrada, sohbetin konusu 15-16 Kasım tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi oldu.

Cumhurbaşkanlığı Sofrası’na, B20’yi temsilen Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu, yürütme kurulu üyeleri Mehmet Büyükekşi ve Nail Olpak, C20’yi temsilen Başkan Zeynep Bodur Okyay, Meryem Aslan ve İKV Genel Sekreteri Çiğdem Nas, L20’yi temsilen Başkan Ergun Atalay ve Mahmut Arslan, T20’yi temsilen Başkan Güven Sak, Stratejik Düşünce Enstitüsü (SDE) Başkanı Birol Akgün, Siyaset Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) Genel Koordinatörü Burhanettin Duran, W20’yi temsilen Başkan Gülden Türktan, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Başkanı Sare Aydın Yılmaz ve Nilüfer Bulut, Y20’yi temsilen Başkan Emre Cenker, İbrahim Koca ve Nurullah Çağrı Deveci katıldı.

Cumhurbaşkanlığı Sofrası’na temsilcileri ile katılan G20 açılım gruplarının her biri daha önce kendi toplantılarını yapmış ve çalışmalarını tamamlamıştı. Bu toplantılardan bazılarının açılışlarına Cumhurbaşkanı Erdoğan bizzat katılıp konuşma yapmış ve tüm açılım gruplarının çalışmalarını yakından takip etmişti.

Yemekte, ayrıca Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın da hazır bulundu.

Etiketler