Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

G20 zirvesine katılacak liderlere “Türk lokumu” hediye edilecek

G20 zirvesine katılacak liderlere

G20 Liderler Zirvesi’nin gerçekleşeceği Belek Turizm Bölgesi’nde incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine liderler için 21 paket çifte kavrulmuş Türk lokumu hazırlandı.

Lokumları hazırlayan gıda firmasının yönetim kurulu başkanı Necmi Alpagot, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın organizasyon komitesine, liderlere verilmek üzere türk lokumlarının hazırlanması talimatını verdiğini belirtti.

Türkiye’yi dünyada en iyi anlatan şeyin Türk lokumu olduğunu söyleyen Alpagot, “G20 liderlerine de Türk lokumu vermeyi uygun gördüler. Türk lokumlarının en güzel örneği olan çifte kavrulmuş Antep fıstıklı lokumlardan 21 pakette özel üretim yaptık. Dünyada çok sorun var umarım tatlı yiyip, tatlı konuşurlar. Obama bile bizim lokumlarımızdan yemiş olacak. 101 yıllık bir şirket olarak lokumları hazırlamaktan mutluluk duyduk” diye konuştu.

Etiketler