Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Gazeteciler Karakaya’nın son anlarını anlattı

Gazeteciler Karakaya'nın son anlarını anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suudi Arabistan ziyaretine eşlik eden heyette yer alan gazetecilerden Haber 7 Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Karakaya ile Riyad’a indikleri ilk gece yorgun olmalarına rağmen umre yaptıklarını söyledi. 

Karakaya’nın umrede bütün vazifelerini yerine getirdiğini belirten Erdoğan, “Her zamanki gibi mutluluğu yine yerindeydi. Mekke’den Medine’ye geçtik. Ravza açıldı, girdik. Orada da bütün ibadetlerini yaptı. Son namazını da kılmıştı” dedi.

Erdoğan, bir grup arkadaşla yenilen yemeğin ardından otele dönerken Karakaya’yla yürüdüklerini ifade ederek, şunları anlattı:

“Son dakikaya kadar hep keyifliydi. Yürüyüş esnasında son olarak, ‘Bütün işleri tamamladık. Ne kadar güzel oldu’ dedi. Yürürken ayrıca dinlenmesi gerektiğini söyledi ve biraz oturarak dinlendi. İlacının yanında olup olmadığını sorunca otelde olduğunu söyledi ve otele gitmek istedi. Taksiye atlayıp otele geldik. Resepsiyonun oradaki koltuğa düştü. Cumhurbaşkanlığı sağlık ekibi 45 dakika müdahale etti. Sonradan da hastaneye kaldırdık ama maalesef Hasan abiyi kurtaramadık.” 

“Neşesi çok iyiydi” 

Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Vahap Munyar ise Medine’deki program esnasında Hasan Karakaya’nın da aralarında olduğu 6-7 kişilik bir grupla gece saatlerinde yemeğe gittiklerini, dönüş yolunda Karakaya ile bir arkadaşın geride kaldığını belirterek, “Her halde başka bir sokaktan geliyorlar’ diye düşündük. Otele vardığımızda ise lobidelerdi. Koltuğa yığılmış ve nefes almakta zorlanıyordu” dedi.

“Ne mutlu öyle ölüme diyordu bizlere”

Gazeteci Cengiz Er de Karakaya’nın kendilerini motive eden bir yapısı olduğunu anlatarak, “Bize abilik yapardı. Vefat etmeden 15 dakika önce Hazreti Peygamber’in kabrinin yanı başında teheccüd namazını kıldığı mekanda son namazını kıldı. ‘Ne mutlu öyle ölüme’ diyordu, bizlere” dedi.

Karakaya’nın cenazesi, Erdoğan’ın heyetinin de bulunduğu uçakla Türkiye’ye getirildi.

Cenaze, Atatürk Havalimanındaki uçaktan alınarak İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait cenaze aracıyla Merkezefendi Mezarlığı morguna götürüldü. 

Etiketler