Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Gaziantep’te facianın önüne geçildi! Zaman ayarlı düzenek imha edildi

Gaziantep'te ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri bomba şüphesi nedeniyle çevre güvenliği aldı. Güvenliğin ardından bomba imha ekipleri yaptıkları çalışmada, çanta içerisinde 3 parça halinde (yaklaşık 1200 gr ve her parçası zaman ayarlı düzeneğe sahip) patlayıcı madde olduğunu tespit etti.

Gaziantep’te facianın önüne geçildi! Zaman ayarlı düzenek imha edildi

Gaziantep’te ihbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri bir facianın önüne geçti. Şüphe nedeniyle çevre güvenliği alan ekipler, bomba imha ekibi gelmeden tüm bölgeyi güvenlik altına aldı.  Güvenliğin ardından bomba imha ekipleri yaptıkları çalışmada, çanta içerisinde 3 parça halinde (yaklaşık 1200 gr ve her parçası zaman ayarlı düzeneğe sahip) patlayıcı madde olduğunu tespit etti. Böylece bir facianın önüne geçilmiş oldu.

Gaziantep/Şehit Kamil ilçesi Karşıyaka Polis Merkez Amirliği karşısında park halinde bulunan bir aracın altına bugün akşam saatlerinde bırakılan çanta, sokakta oturan vatandaşların dikkatini çekti. Olay yerinden hızla uzaklaşan şahsı gören vatandaşlar, hemen 155 Polis İmdat hattını arayarak şüpheli şahsın eşgal bilgisi ve bindiği aracın plakasını bildirdi.

Konuyla ilgili olay yerine gelen polis ekipleri durumu riske atmadan hemen güvenlik önlemi alarak çevrenin güvenliğini sağladı.

Bunun üzerine olay yerinde güvenlik tedbiri alan Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları çalışmada, çanta içerisinde 3 parça halinde (yaklaşık 1200 gr ve her parçası zaman ayarlı düzeneğe sahip) patlayıcı madde olduğunu tespit etti. Bomba imha ekiplerince patlayıcı madde kontrollü olarak imha edildi.

Yapılan ihbar ve analiz çalışmaları üzerine alarma geçen Gaziantep polisi uygulama noktasında durdurduğu araç icerisinde eşgale uyan bir şahısla birlikte bir kişiyi de gözaltına aldı.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri