Son Dakika

"Geleceğin Türkiye'si gençlerle güzel olacak"

Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi'nden hizmet alan gençlerle bir araya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; "Gençlerimizin gözlerindeki ışık geleceğe olan güvenimizi arttırıyor" dedi.
"Geleceğin Türkiye'si gençlerle güzel olacak"

Selçuklu'da gençlik hizmetlerinde öğrencilere sosyal, kültürel ve bilimsel katkılar sunan Talha Bayrakçı Gençlik Merkezi öğrencilerin kariyer planlamasına katkı sağlıyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı yıl boyu öğrencilerden yoğun ilgi gören merkezi ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi.

AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ve teşkilat üyelerinin yanı sıra Selçuklu Belediyesi Başkan Yardımcılarının da yer aldığı ziyarette gençlik faaliyetlerine yönelik yapılabilecek çalışmalar ele alındı. Ziyarette Başkan Pekyatırmacı, öğrencilerden gelen istek ve önerileri de dinledi.  

“Gözlerinizdeki ışığı gördükçe size olan güvenimiz artıyor”

Selçuklu'da gençlere ve gençlik hizmetlerine her zaman ayrı bir önem verdiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “ Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Sizlerin en iyi şekilde yetişmeniz önemli ve bizler de bunun için gayret ediyoruz. Amacımız sizlere güzel bir gelecek bırakmak. Bu noktada gençlerimizle ilgili pek çok çalışma yapıyoruz. Selçuklu Belediyesi’nin Gençlik Meclisi gençliğin yararına pek çok güzel faaliyete imza atıyor. Biz de her zaman bu çalışmalara destek veriyoruz. Farklı platformlarda gençlik meclisimizden arkadaşlarımızla birlikteydik. Seçimden sonraki süreçte de sizlerle daha çok bir araya geleceğiz ve çalışmalarınıza bundan önceki süreçte olduğu gibi yine destek vereceğiz. İnşallah gelecek bugünden daha güzel olacak diyoruz. Sizlerin gözlerinizdeki ışığı, yüzlerinizdeki gülümsemeyi gördükçe bizim de ümitlerimiz artıyor ve bu konuda sizlere güveniyoruz. Derslerinizde hedeflerinizde ve hayallerinizde başarılı olmanız duasında bulunuyorum ve katılımınız için teşekkür ediyorum" dedi.

"Genç nesil geleceğimizdir"

Konuşmasına gençlik merkezine ismi verilerek yaşatılan Talha Bayrakçı'yı rahmetle anarak başlayan AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer," O da sizler gibi bir genç kardeşimizdi. Sadece kendisi ile ilgili değil ülkesi ve şehri ile ilgili endişeler taşıyordu ve bunun için bir çaba içerisindeydi. Elim bir kazada hayatını kaybetti. Kendisini rahmetle anıyoruz" dedi.

Genç neslin ülkemizin geleceği olduğunu ifade eden Başkan Özer," Günceli yakalayan  ve ülkemizin geleceğini belirleyecek olan sizlersiniz. Bizler de sizlere bunları yapabileceğiniz daha iyi imkanlar oluşturmak için çaba sarf ediyoruz. Ülke olarak geçmişten bugünlere çok büyük zorlukları geride bırakarak geldik. Bugün belki ihtiyaç ve eksikliklerimiz hala vardır ama bunlar çaba ve gayret ile inşallah daha iyi ve ileri noktalara taşınacak. Bunları yapabilecek insanlarda sizlersiniz. Çünkü içinde bulunduğumuz dünyayı, içinde bulunduğumuz zamanı en güzel sizler yorumluyorsunuz.Bugünün dünyasına baktığımızda özellikle son birkaç yılda yaşadıklarımız bize gösteriyor ki dünyadaki iletişim ve dünyanın yönünü güçlü ülkeler belirliyor. Onun için bizimde güçlü olmamız, donanımlı nesiller yetiştirmemiz gerekiyor. Bu noktada sizlerin de önemli sorumlulukları var. Hangi alanda eğitim alıyorsanız onu en iyi şekilde almanız ve ülkemizin kalkınmasına katkı sağlamanız gerekiyor. Çünkü ülkemize dair bir şeyler yapmamız, gayret etmemiz ve geçmişteki açığı kapatmamız gerekiyor. Batı yüz küsur senedir bu yolda ilerliyor. Ama hamdolsun kalifiye ve her şeyin farkında olan bir nesil geliyor. Biz sizlere çok güveniyoruz. Selçuklu rakamsal ve oransal olarak en fazla gencin yaşadığı ilçe. Bizler de elimizden geldiği kadar sizlerle bir araya gelmeye, sizlere katkı sağlamaya, destek vermeye gayret ediyoruz. Bu çerçeve de inşallah bir araya gelmeye devam edeceğiz" dedi.

 

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.