Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

GENAR Başkanı İhsan Aktaş: İttifak, İzmir’i AK Parti’ye kazandırır

GENAR Başkanı İhsan Aktaş: İttifak, İzmir’i AK Parti’ye kazandırır

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarını en iyi tahmin eden şirketlerinden biri olan GENAR, yerel seçimlere ilişkin tahminlerini açıkladı.

GENAR Başkanı İhsan Aktaş, katıldığı bir televizyon programında 3 büyükşehir hakkında elde edilen veriler hakkında konuştu. Ankara ve İstanbul’un AK Parti‘de kalacağını söyleyen Aktaş, CHP’nin kalesi İzmir hakkında da önemli değerlendirmelerde bulundu.

İZMİR AK PARTİ’YE GEÇEBİLİR

CHP‘nin kalesi İzmir’de durumların farkli olduğunu söyleyen GENAR Başkanı İhsan Aktaş, İYİ Parti’nin İzmir’deki oy oranının yüksek olduğunu,CHP’nin kalesinde oy kaybına uğrayacağını belirterek, AK Parti ile MHP‘nin ittifak yapması durumunda İzmir’i kazanabileceğini söyledi.

İTTİFAKA RAĞMEN AK PARTİ İPİ GÖĞÜSLÜYOR

Öte yandan, ORC araştırma şirketinin 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlere ilişkin yaptığı araştırmaya göre, CHP, HDP, Saadet Partisi ve İP ittifak kursa bile AK Parti’yi yakalayamıyor.

ORC’nin anketine göre CHP, İzmir’de büyük bir oy kaybı yaşıyor. 7 Haziran 2015 yerel seçimlerinde İzmir’de yüzde 45.41 oy alan CHP’nin 2019 Mart seçimlerindeki oy oranı yüzde 38,2 olarak gözüküyor.