Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Kardeşlerini Unutma Beklenen Sensin

Gençler ekmek israfının önüne geçiyor

Gençler ekmek israfının önüne geçiyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Kadirli Gençlik Merkezinde eğitim gören gençler, bayat ekmeklerden hazırladıkları köfte, pizza gibi çok sayıda yemek ve tatlıyı merkeze gelen diğer gençlere ikram ederek, bayatlayan ekmeklerin israf edilmesinin önüne geçiyor.

Proje koordinatörü Enise Atçı, her gün yaklaşık 5 milyon ekmeğin çöpe gittiğini söyledi.

Ekmek israfını önlemek ve gençlerde bu konuda bilinç oluşturmak istediklerini ifade eden Atçı, ‘Toplumsal duyarlılığımızı gençlik merkezi olarak ortaya koymak istedik. Projemizin amacı ekmeğin israfını önlemek. Öğrencilerimizle günlük olarak bayat ekmekleri topluyoruz ve çeşitli yemek tariflerini uygulayarak bunları değerlendiriyoruz. Bu sayede hem israfın önlenmesine hem de ülke ekonomisine katkıda bulunuyoruz. Ayrıca, gençlerimiz üretimin içinde yer alıyor.’ dedi.

Projeye katılan öğrencilerden Şerife Nur Ekiz de hem israfı önleyip hem de üretim içerisinde yer almanın büyük mutluluk olduğunu vurgulayarak, bayat ekmekleri atmak yerine değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. 

Kaynak: AA