Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Genelkurmay Başkanlığı: 13 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığı: 13 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki hava harekatında 13 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi. 

Siirt’in Pervari ilçesinde, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak suçundan üç şüpheli gözaltına alınırken, Ağrı’nın Hamur ilçesinde önleyici kolluk devriyesi sırasında bir terör örgütü mensubu yakalandı.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen operasyonda ise terör örgütüne ait bir sığınakta el yapımı patlayıcı, 500 metre kablo, akü, güneş paneli, dört gazlı ocak, dört aydınlatma lambası, 50 kilogram muhtelif gıda maddesi, çok miktarda ilk yardım malzemesi ile örgütsel doküman bulundu.

Van’ın Erciş ilçesindeki operasyonda da yine bölücü terör örgütüne ait RPG-7 roketatar, av tüfeği ile kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ele geçirildi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, teröristlerin karayoluna döşediği bir el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerince imha edildi. 

Etiketler