Son Dakika

Giresun’da öldürülen PKK’lı, Aktütün saldırganı çıktı!

Önceki gün öldürülen teröristin kimliği belirlenirken, Giresun Grup Sorumlusu olduğu belirtilen ‘Çiyager’ kod adlı Serdar Bekmez’in daha önce Tunceli Nazimiye’de ve 2008’de Aktütün Karakolu’na düzenlenen saldırıda aktif rol aldığı bildildi.

Giresun’da öldürülen PKK’lı, Aktütün saldırganı çıktı! AA

Önceki gün, Giresun’un Yağlıdere ilçesi kırsalında PKK'lı 1 teröristin öldürülmesinden sonra bölgedeki operasyonlar tüm hızıyla devam ediyor. Önceki gün öldürülen teröristin kimliği belirlenirken, Giresun Grup Sorumlusu olduğu belirtilen ‘Çiyager’ kod adlı Serdar Bekmez’in daha önce Tunceli Nazimiye’de ve 2008’de Aktütün Karakolu’na düzenlenen saldırıda aktif rol aldığı bildildi.

Jandarma Özel Operasyon (JÖPER) timleri dün Yağlıdere ilçesi Güllüce köyü kırsalındaki bir kasaptan çaldıkları kuzu etini ormanda pişiriren teröristin fark edilmesi üzerine bölgeye operasyon gerçekleştirmiş ve bir terörist ölü olarak ele geçirilmişti.

Giresun Grup Sorumlusu olduğu açıklanan ‘Çiyager’ kod adlı Serdar Bekmez’in daha önce Tunceli Nazimiye’de ve 2008 yılında Aktütün Karakolu’na düzenlenen saldırıda aktif rol aldığı belirtildi. Bekmez’in üzerinden çıkan USB bellek ve SD kart incelemeye alınırken, Giresun’daki diğer 6 teröristin kimlikleri de belirlendi.

Söz konusu teröristlerin kış üstlenmesi için Tunceli’nden bölgeye geldikleri ve 2’sinin başlarına 300’er bin TL ödül konulan gri listede bulunduğu öğrenildi. İnsansız hava araçlarının desteğiyle arama tarama faaliyetleri bölgede sürerken, gruptaki ‘Agir’ kod adlı İranlı terörist bölgeyi en iyi bilen teröristler arasında yer aldığı aktarıldı. Daha önce öldürülen Türk Tarık ve Doğan Serhat’ın faaliyet sahalarını iyi bilen İranlı teröristin yanı sıra ‘Akif’ kod adlı Şahin Önen, ‘Bahoz Ahmet’ kod adlı terörist, ‘Rezzan’ kod adlı Gürkan Düz, ile başlarına 300’er bin TL ödül konulan ve gri listede yer alan ‘Mahsum’ kod adlı Mehmet Fatih Demir ile ‘Rızgar’ kod adlı Abdülkerim Avras bulunuyor.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.