Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Güney Osetya vekillerine ikinci iş yasağı

Güney Osetya vekillerine ikinci iş yasağı

Güney Osetya parlamentosu, Güney Osetya Anayasası’nın IV. başlığındaki 58. maddesiyle ilgili değişikliği onayladı.
Güney Osetya Haber Ajansı’nın verdiği bilgilere göre, Yasama, Mevzuat ve Yerel İdare Komitesi başkanı Olesa Koçiyeva tarafından sunulan kanun tasarısı, 23 milletvekili tarafından desteklendi, 6 milletvekili reddetti.
Kanun tasarısının kabul edilmesine karşı çıkanların düşüncesi özellikle, yürürlüğe girme süresiyle ilgili oldu.
Bu milletvekillerinin düşüncesine göre, milletvekilleri için ikinci işi kısıtlayan yasa tasarısı, şimdiki parlamenterleri değil, bundan sonraki dönemde görev yapacak milletvekillerini kapsamalı.
Yasama, Mevzuat ve Yerel İdare Komitesi başkanı Olesa Koçiyeva, yasa değişikliği ile ilgili, “Milletvekillerinin çalışma yükü oldukça fazla. Bundan dolayı, milletvekilinin ikinci bir işte çalışması ne kadar doğru olur bilmiyorum” değerlendirmesinde bulundu.
Koçiyeva, “Bu konuda biz milletvekillerinin çalışmalarını başarıyla yerine getirmesi gerektiğini söylüyoruz” dedi.
Parlamento Başkanı Anatoli Bibilov da söz konusu kanun tasarısını destekledi ve kabul edilmesi gerektiğini söyledi.
Bibilov, “Milletvekili, kendisine yüklenen sorumlulukları başarıyla yerine getirebilmek için sürekli olarak işinde olmalıdır. Bundan dolayı da sunulan kanun tasarısı devletimizin yasama organının etkin şekilde çalışması için gereklidir” değerlendirmesinde bulundu.
Ajanskafkas