Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

1- Cumhurbaşkanı’ndan Kudüs için ‘telefon diplomasisi’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin’deki son gelişmelerle ilgili Almanya Başbakanı Merkel, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda görüştü.

2- ABD gittikçe “yalnızlaşıyor”Birleşmiş Milletler, “Gazze’de 62 kişinin katledilmesi, yaklaşık 3 bin kişinin de yaralanması” gündemi ile olağanüstü toplandı. Yaşananlardan sorumlu tutularak eleştirilen, uzun tartışmalar boyunca dışlanan ABD Temsilcisi, toplantıyı tamamlayamadı.

3- İsrail haddini aşıyor!

Gazze’deki katliam sonrası Türkiye – İsrail arasındaki kriz tırmanıyor. İsrail Büyükelçisi ülkesine gönderilirken; karşı taraf ise haddini aşan hamle için hazırlanıyor. İsrail Parlamentosu, 1915 Olayları’nı “soykırım” olarak tanımayı konuşuyor.

4- Mısır da zulme ‘ortak’ oldu

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Filistin’deki yaralıların Türkiye’ye getirilmesi için İsrail ya da Mısır’a uçak indirilmesi gerektiğini belirterek, her iki ülke de şu ana kadar buna izin vermediğini söyledi.

5- Merkel, Erdoğan’ı kıskandı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, sözcüsü aracılığıyla yaptığı açıklamada, Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’ın Londra’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşmasını eleştirdi. 

6- Merkez açıklama yaptı, Dolar gerilediTCMB’nin gün içerisinde sürekli yükselme eğiliminde olan dolara yönelik döviz açıklaması üzerine kur kendini frenledi ve dolar bir kaç kuruş geriye geldi.

7- Hainlerin kanlı emirlerine ulaşıldıFETÖ’nün hain darbe girişimi sırasında darbecilerin verdiği kanlı emirleri içeren ve sözde yurtta sulh konseyi üyesi sanık eski yarbay Ertuğrul Terzi’nin telefonunda bulunan katliam mesajları dava dosyasına girdi.

8- İyi Parti ve HDP birbirine girdi

İyi Parti ile HDP, “Kürt oyları” yüzünden birbirine girdi. Genel başkanlar düzeyinde başlayan atışmada son sözü Pervin Buldan söyledi: “Meral Akşener, bir oy dahi alamaz. Alırsa çıksın göstersin, ‘Bu Kürt oyudur’ diye.”

9- Salih Mirzabeyoğlu vefat etti

Daha önce beyin ölümü gerçekleşen Salih Mirzabeyoğlu, 68 yaşında rahmet-i Rahman’a kavuştu.

10- Türkiye ‘çöl tozu’ etkisine giriyor

Prof. Dr. Hüseyin Toros, bugünden itibaren cumartesiye kadar çöl tozunun yurdu etkisi altına alacağını belirtti…

Haber Merkezi