Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

Günün öne çıkan ilk 10 haberi

1- Döviz düşürecek plan masada
Hükümet yetkilileri ile Merkez’in yönetimi, döviz manipülasyonları, faiz dalgalanmaları, dengesiz, spekülatif ekonomi oyunları için tedbirlerini hazırladı. Para politikalarının başındakiler, siyasi fiyatlama müdahalesi için en uygun zamanı kolluyor.

2- Bozdağ: Dolarla oynayarak seçim sonuçlarını değiştiremezler
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, dolarla oynayarak seçim sonuçlarını değiştireceğini düşünenlerin yanılacağını belirterek, “Millet onlara fırsat ve izin vermeyecektir.” dedi. 

3- Bakan Zeybekci: İlgili kurumlar geciktirmeden sorumluluk almalı
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dolarda yaşanan hareketliliğin geçici olduğunu savundu. Zeybekci, “Yetkisi olan kurumlara yetkilerini kendi sorumluluk alanları içinde kullanmalarının gerekliliğine inanıyorum” dedi. 

4- CHP’nin çözüm önerisi: OHÂL
Ekonomideki spekülatif, manipülatif oynamalar için çözüm önerisi sunan CHP, “OHÂL’i kaldıralım” dedi. Öyle ki; CHP bir gecede 10 kuruş artan dövizdeki oynamaların dış bağlantılı ve maksatlı olduğunu bile fark etmeyerek, mesûliyeti içeride aradı. 

5- Güneydoğu’da geniş kapsamlı petrol arama çalışmaları başladı
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Şemdinli’den Cizre’ye, Van’dan Siirt’te birçok alanda gravite verilerinin toplandığını duyurdu. 

6- “Sonu Saddam gibi olur”
İran Devrim Muhafızları, ABD’ye açık tehditte bulundu. ABD Yönetimi ve başkan Donald Trump’ı hedef göstererek, “Sonları Saddam gibi olur” diye açıklama paylaştı.

7- Bülent Tezcan, Eren Erdem’e verdiği belgeleri savundu!
Eren Erdem, FETÖ’den yargılandığı davaya konu olan belgeleri Bülent Tezcan’dan aldığını itiraf etti. Tezcan ise, siyasetçi sorumluluğuyla davrandığını ve bunu bir gazeteciye teslim ettiğini söyledi. 

8- Avusturya Dışişleri Bakanı: 5 dakika için kendinizi Türkiye’nin yerine koyun
Avusturya Dışişleri Bakanı Kneissl, Türkiye’de son dönemde yaşanan gelişmelere dikkat çekerek, “5 dakika için kendini Türkiye’nin yerine koyman gerekir. Türkiye’deki gibi çok sayıdaki terör saldırılarının bir topluma neler yaptığını unutmayalım” dedi. 

9- Rumlardan komik tehdit: İstanbul’a yürüme zamanı!
Türkiye ile Yunanistan arasındaki gergin ilişkiler nedeniyle dolaylı olarak artan ve doğalgaz arama faaliyetlerine karşı sorun çıkartan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden oldukça komik bir tehdit geldi. 

10- Fransa Başbakanı İsrail’e gitmiyor
Fransa Başbakanı Edouard Philippe, 31 Mayıs’ta İsrail’e planladığı ziyareti iptal etti. Kudüs’ün İsrail’in sözde başkenti gösterilmesiyle gerilen ortamda Fransa Başbakanı, gezisini iptal ederken, “yoğunluk” bahanesini kullandı. 

Haber Merkezi