Son Dakika

Hakan Albayrak'ın Twitter mesajları

28 Şubat 2015 tarihinde yayın hayatına başlayan Diriliş Postası gazetesinin 265 sayı boyunca Genel Yayın Yönetmenliğini yapan, ilk günden itibaren bütün tasarımını ve politikasını belirleyen Hakan Albayrak 28.

Hakan Albayrak'ın Twitter mesajları

28 Şubat 2015 tarihinde yayın hayatına başlayan Diriliş Postası gazetesinin 265 sayı boyunca Genel Yayın Yönetmenliğini yapan, ilk günden itibaren bütün tasarımını ve politikasını belirleyen Hakan Albayrak 28.11.2015 tarihinde gazetedeki görevinden ayrıldıktan sonra sosyal medyada Twitter hesabından yeni bir gazete çalışması yaptığını takipçilerine duyurdu.

Hakan Albayrak, mizanpaj ve haberleri sunma dili açsından Türkiye medyasına yeni bir soluk olarak hazırladığı gazetesindeki görevinden ayrıldıktan sonra Diriliş Postası’nın desteklenmesinin gerektiğini yazdı.

İşte Hakan Albayrak’ın twitter mesajları:

Dostlar,Allah hepinizden razı olsun.Ben Diriliş Postası almaya şimdilik devam edeceğim inşaallah.Erem Şentürk'ün yönettiği gazete okunur.

Erem,benim ısrarım üzerine yayın yönetmenliğini kabul etti.Sonrasına sonra bakacağız nasipse.

"Gazete satamıyor" diyenlere not: Diriliş Postası, tirajını 100 bin zannettiğiniz/zannettirildiğiniz kimi gazeteden daha çok satıyordu ve abone servisinin yavaş yavaş oturması sayesinde yükseliş trendindeydi. Gerçek trajları bilenler kulislerde Diriliş Postası'nın kısır imkanlara rağmen ve parti desteği filan olmadan ulaştığı trajdan gıpta ile bahsediyorlardı. Neyse. Sözde 100 binlik trajlara karşı ben bu çizgiyi tasvip eden 3000 kişiye bayiden gazete aldırmaya talibim ve o trajla iyiliğe hizmet edebileceğimizi zannediyorum.

Değerli arkadaşlar, Diriliş Postası'na çok emek verdik, bu iş böyle bitemez ve bitmeyecek inşaallah. Eli yüzü düzgün bir gazete çabası bu. Az şey değil.Mutedil İslami bir dili ve üslubu olan, şovenizmden uzak duran, belden aşağı vurmayan, Kemalist ilan veya banka reklamı basmayan vs vs vs bir fikir gazetesi. Mizanpajıyla sadelik ve ciddiyet telkin eden,ama asık suratlı olmayan bir fikir gazetesi. Birçok arkadaşımı tutamadım,benimle beraber ayrıldılar, gazete büyük ölçüde boşaldı, fakat hala iltifata şayan bir gazete. Bu mevziyi kaybetmeyelim. Erem Şentürk ve arkadaşlarını/arkadaşlarımızı yalnız bırakmayalım. Tamam,kızdık ettik ama şimdi sağduyuyu kuşanıp hadiseye öyle bakma zamanı. Bu gazete iyiliğe hizmet eden / edecek olan bir gazete. Bizim yazılarımız da eksik kalıversin,yeni gazete çıkaramasak da başka yerlerde yazarız nasipse. Dünden beri düşündüm, düşündüm ve sonunda kendimi Diriliş Postası'nın akıbeti için endişe ederken buldum. Bu günler geçecek,varsa kırgınlık ve kızgınlığımız da geçecek. Bunlar geçtiğinde geride Diriliş Postası kalsın isterim. Benimle dayanışma adına gazeteyi terk eden yazar ve okurlardan istirhamım, gazeteye geri dönmeleridir. Özel durumum olmasaydı ben de hemen dönerdim, emin olun. Erem Şentürk,tam desteğimizi hak ediyor arkadaşlar. Orhan Pekçetin, Emrah Koca, Mehtap Güneş ve diğerleri... O güzide ekip bunu hak ediyor. Patronlara da fazla kızmamak lazım. Temiz,dürüst Anadolu esnafı. Tayyip Erdoğan'ı çok seviyorlar, ona toz konmasın istiyorlar, benim toz kondurduğumu düşünüp bana çok kızdıkları halde aylarca tahammül ettiler. Vallahi iyi adamlar. Allah,ikisinden de razı olsun. Bu vesile ile şunu da belirtmek isterim ki beni gazeteden 'attıran' birisi yok. Bu bir süreçti ve patronlarla benim aramda başlayıp bitti. Gerçekten.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.