Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hakan Aygün’ün alçak paylaşımına suç duyurusu! Kur’an ayetleriyle dalga geçmişti

Sosyal meyda hesabından yaptığı paylaşımda aklınca espri yaparak Allah'ın (CC) ayetleriyle açık açık dalga geçen eski Halk TV Genel Yayın Yönetmeni hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

Hakan Aygün’ün alçak paylaşımına suç duyurusu! Kur’an ayetleriyle dalga geçmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın koronavirüs ile mücadele kapsamında “Biz Bize Yeteriz” sloganıyla başlattığı bağış kampanyası Türkiye’nin birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunu her fırsatta sabote etmeye çalışanları yine harekete geçirdi.

İSLAM NEFRETİNİ KUSTU

Bu isimlerden biri olan Eski Halk TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün de, Twitter hesabından skandal bir paylaşım yaparak Kur’an-ı Kerim ayetlerle aleni bir şekilde dalga geçti. Aklınca yaptığı espri ile kendi kafa yapısındaki örümcek beyinlilerin beğenisini kazanmaya çalışırken, Müslümanlara ve İslam dinine olan öfkesini de adeta kusan Aygün, büyük tepki aldı.

UYAP ÜZERİNDEN ŞİKAYET ETTİ

Aygün’ün bu paylaşımına tepki verenlerden biri olan Avukat Mustafa Doğan İnal ise konuyu yargıya taşıdı. Olaya ilişkin yaptığı açıklamada “İnancımıza açıkça hakaret eden bu müptezel ile ilgili yarın suç duyurusunu yapıp takipçisi olacaz inşAllah” diyen İnal ilk olarak alçak sözlerin sahibi Aygün’ü UYAP üzerinden şikayet ettiğini duyurdu.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Bugün itibariyle de şikayet dilekçesini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunan İnal, olayın takipçisi olacaklarını belirterek “Bu ülkede her önüne gelen inancımıza hakaret edemeyeceğini öğrenmeli, yaptığı alçaklığın da hesabını vermeli” ifadelerini kullandı.