Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Hakkında daha önce takipsizlik kararı verilen FETÖ şüphelisine yurt dışı yasağı

FETÖ terör örgütü ile bağlantılı olduğu iddiasıyla GAÜN’den ihraç edilen ve hakkındaki takipsizlik kararı kaldırılan eski öğretim üyesi Mustafa U. Hakkında yeniden adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Hakkında daha önce takipsizlik kararı verilen FETÖ şüphelisine yurt dışı yasağı

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığının talebiyle hakkında verilen takipsizlik kararı kaldırılan Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) eski öğretim üyesi Mustafa U’ya ilişkin soruşturma sürüyor.

İfadesine başvurulmak için adliyeye getirilen Mustafa U, cumhuriyet savcılığındaki işlemlerinin ardından yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Nöbetçi sulh ceza hakimliği, şüpheli hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve “haftada bir imza atma” şeklinde adli kontrol kararı verdi.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı, 13 Nisan 2017’de FETÖ üyeliği iddiasıyla hakkında soruşturma yürütülen Mustafa U. için verilen kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın, “yeni delil durumunun ortaya çıkması ve şüpheli hakkında eksik incelemeyle karar verilmiş olduğu” gerekçesiyle kaldırılmasını talep etmiş, talebi değerlendiren nöbetçi 2. Sulh Ceza Hakimliği, “hatalı değerlendirmelerin” yapıldığıbelirlenen kararın kaldırılması kararlaştırmış, dosya yeniden incelenmek üzere Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmişti.

Cumhuriyet Başsavcılığının talebinde, bir FETÖ şüphelisi tarafından zanlı hakkında verilen “örgüt yapısı içinde doktorlar yapılanmasında yer aldığı, yapılan örgütsel toplantılara aracılık ettiği” şeklindeki iddialarının dosyada yer almadığı ve diğer eksik hususların da giderilmesi gerektiği ifade edilmişti.

Kaynak : AA