Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.

Halka hizmet yolundaki başkanların hakları teminat altında

Belediye Başkanları Birliği Genel Muhasibi Süleyman Kaldırım, Samsun Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’ü makamında ziyaret etti.

Recep Yazgan
Halka hizmet yolundaki başkanların hakları teminat altında

Diriliş Postası muhabiri Recep Yazgan/Samsun

Ziyarette Belediye Başkanlar Birliği’nin faaliyetleri hakkında Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’e bilgi veren Kaldırım, Ocak ayında Meclis’e gelecek olan Yerel Yönetimler Yasa Taslağının oluşum aşamasında Belediye Başkanlar Birliği olarak katkı sağladıklarını kaydederek, “Belediye Başkanlığı kamu hizmetleri içinde en ulvi makamlardan biridir. Halk tarafından seçilmiş idareci olarak belediye başkanı diğer idarecilerin aksine bazen kamu idarecisi, bazen sivil toplum kuruluşu başkanı, bazen siyasetçi rolünü üstlenmek zorunda kalmaktadır. Mesailerinin büyük bir bölümünü kendisine verilen resmi görevlerinin dışında toplumun huzuru ve refahı şehirlerin daha müreffeh yaşanabilir bir alana dönüşmesi yönünde harcarlar. Belediye başkanları bütün çalışmalarını yasalarla belirlenmiş görev ve yükümlülüklere göre yaparlar” diye konuştu.